Bakış açımız realitemizi oluşturur, realitemiz bakış açımızı oluşturmaz

Abone Ol 

Arzu DEMİRDÖVEN

Bizler bir şeye nasıl bakarsak, gerçekliğimiz de o şekilde olur. Yaşamak zordur diyorsak gerçekten de zor olur. Kadın olmak eziyettir dersek hakikaten de eziyet çekeriz. Çoğu zaman şunu karıştırırız. Yaşamak zor olduğu için ben de zorluk yaşıyorum sanırız. Halbuki biz zor dediğimiz için yaşamak zor olur. Başka ihtimal bırakmayız.

BAKIŞ AÇILARIMIZI NASIL DEĞİŞTİRİRİZ?

Kolaylaştırıcısı olduğum Access Consciousness (Bilince Erişim) yaşamayı kolay ve neşeli alandan işleyebileceğimiz bir çok araca sahip. Bu araçların hepsi oldukça basittir bu yüzden de çok etkilidir.

Bu araçlardan en etkili olanlarından birini sizle paylaşmadan önce, bu aracı hangi durumlarda kullanacağımızdan bahsetmek isterim. 
Bildiğimiz gibi beynimiz saniyede binlerce bilgiyi algılar ve bilinçaltına gönderir.

Film izlerken , sohbet ederken, haberleri izlerken bir çok bakış açısına maruz kalırız. Her biri bilinç altına gider halbuki hiç biri bize ait değildir. İşte bu anlarda karşı tarafı dinlerken içimizden veya dışımızdan fark etmez şunu söyleyeceğiz : İLGİNÇ BAKIŞ AÇISI. Evet bu kadar.

Eğer bir şeyi dinlerken bize ağır geliyorsa o kişinin bakış açısını hem yargılamadan, hem de satın almadan sadece dinlemiş ve bilinç altımızı bir saldırıdan korumuş oluruz.

Örneğin; karşınızda bir arkadaşınız size çalışma hayatının zorluğundan, baskıların olduğundan, keyifsiz bir durum olduğundan yakınıyor. İçinizden tekrar edin “ İLGİNÇ BAKIŞ AÇISI, İLGİNÇ BAKIŞ AÇISI…” Çünkü iş hayatıyla çok eğlenen, kolaylıkla çalışabilen ve çalışma hayatının muhteşem yanlarını görebilen insanlar da vardır.

Arkadaşınız bu durumdan yakınmayı seçiyorsa bırakın yakınsın, bu onun bakış açısı ve oldukça ilginç değil mi? Siz bu bakış açılarını kendinize kopyalamak zorunda değilsiniz. Belki en iyi dostunuzdur ama onun realitesine hizalanmak zorunda değilsiniz.

Haberlerdeki felaket tellallığı, şarkılardaki kurban bilinci, filmlerdeki sonsuza dek mutlu olunamayacağına dair implantlar; eğer biz hepsini ilginç birer bakış açısı olarak görmeyip farkındalıktan uzak dinler ve izlersek; bilinç altımız bunları bir sünger gibi çekecektir ve bir süre sonra bizim gerçekliğimiz haline gelmeye mecbur olacaktır onca felaket senaryosu. 

İLGİNÇ BAKIŞ AÇISI NE DEMEK?


Bir bakış açısını yargılayıp “iyi bir bakış açısı“ veya “kötü bir bakış açısı “ dersek o bakış açısına karşı nötr kalamayız. Dikkat ederseniz “iyi” demek de bir yargılamadır.

Hayatı daha kolay bir hale getirmek istiyorsak hiç bir şeyi “iyi-kötü, güzel-çirkin, doğru-yanlış” diye yargılamadan, hepsini sadece ilginç birer bakış açısı olarak görmemiz en basit ve kestirme yoldur. Sadece bu aracı kullanmak bile, günlük hayat içinde koştururken bir sürü çöpün, bir sürü sineğin enerji alanımıza yapışıp enerjimizi düşürmesini engellemiş oluruz. Bu da ne büyük bir hafiflik olur değil mi? 
Şimdi seçim zamanı; İLGİNÇ BAKIŞ AÇISI aracını kullanarak enerjetik bedenimizi kelebeklerle donatmak mı, yoksa her fırsatta sineklerle alanımızı doldurmak ve sonra da “ Ne oldu da enerjim emildi benim ya, evden çıkarken iyiydim halbuki?!” diyip kendimizden vermek mi?

ZORLAŞTIRMAYINIZ, KOLAYLAŞTIRINIZ.

Hz. Muhammed (s.a.v)

Sevgimle..

Arzu DEMİRDÖVEN

iNSTAGRAM: yeni1senicin

loading...

One thought on “Bakış açımız realitemizi oluşturur, realitemiz bakış açımızı oluşturmaz

  • 29 Mayıs 2020 tarihinde, saat 15:51
    Permalink

    Bakış acimizi degistirmemiz gerekiyor toplumca👋👋

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir