Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesi

Özel Bir Nefes Hastanesi Tamamlayıcı Tıp Ünitesi Bölümü Dr.Özlem BAYEZİT;

Günümüzde oldukça sık duymaya başladığımız Geleneksel Tamamlayıcı Tıp hakkında önemli ve ilgi görebilecek açıklamalarda bulundu.

GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP NEDİR?

Geleneksel  ve Tamamlayıcı Tıp  fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, bunlara tanı koyma, iyileştirme veya tedavi etmenin yanında sağlığın iyi sürdürülmesinde de kullanılan bilgi, beceri ve uygulamaların bütünüdür.

GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP YÖNTEMLERİ NELER?

Usulsüz ve bilgisizce yapılan uygulamaların önüne geçmek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 27 Ekim 2014 tarihinde bu yöntemlerle ilgili yönetmelik  resmi gazetede yayınlanmıştır. Bu yönetmeliğe göre bakanlık tarafından yalnızca hekimlere ve sadece kendi alanında uygulama yapmak üzere diş hekimlerine yetki verilmiştir.

GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP YÖNTEMLERİ’NDEN HERHANGİ BİRİNİ YAPTIRMAYA GİTTİĞİNİZ BİR MERKEZDE DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER?

1. Uygulama yaptıracağınız yerin bakanlık tarafından verilmiş izin belgesinin olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

2. Uygulamayı yapacak kişinin hekim olduğundan emin olmalısınız.

3. Uygulamayı yapacak hekimin uygulama ile ilgili bakanlık tarafından imzalanıp onaylanmış sertifikasının olup olmadığına dikkat etmelisiniz.  Uygulamanızı sadece bakanlık tarafından onaylanmış sertifikası olan hekimlere yaptırmalısınız.

Özel Bir Nefes Hastanesi Tamamlayıcı Tıp Ünitesi Bölümü Dr.Özlem BAYEZİT;

OZON TERAPİ İLE MÜMKÜN!

Kronik Yorgunluk sendromu denilen kişinin yorgunluk hissettirecek kadar bir iş yapmadığı hatta gün boyu istirahat ettiği halde bile kendisini bitkin hissetmesi durumudur.Ozon tedavisi ile Sendromun etkileri hücre seviyesinden başlayarak vücuttaki diğer kötü etkilerle birlikte anlamlı düzeyde yok edilebilmektedir. Stres, zihinsel ve bedensel yorgunluk Ozon Terapi ile giderilebilmektedir

Ayrıca Ozon Terapi ile; Özellikle Diyabet Hastası bireylerde görülen ayak bölgesinde uyuşma, karıncalanma, üşüme, ağrı gibi rahatsız edici sorunlar hastalığın yol açtığı dolaşım bozukluğundan kaynaklanmaktadır.Bu hastalarda dolaşım bozukluğunun yol açtığı etkiler hiperbarik oksijen tedavisi ile büyük oranda giderilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir