Mars Koç Burcu Transiti – Astrolog Sevil ÖZAY

Mars 28 Haziran da Balık burcundaki transitini tamamlayarak kendi evine yani Koç burcuna girecek bir ileri bir geri retro hareketi derken tam 6 ay koç burcunda yolculuğuna devam edecek.

Mars koç burcuna girmeden Balık burcunun 29 derecesindeki SCHEAT sabit yıldızıyla kavuşum yapacak. Scheat sert etkileri olan bir sabit yıldız.

İçerisinde barındırdığı temalar kaza, felaket, şanssızlık, cinnet geçirmek, delilik, depresyon, sapkınlık, felaketler, suikastler, sudan gelecek felaketleri zararları, boğulmayı, boğularak ölmeyi anlatır.

Transit gezegenlerden etki aldığında bu temalar aktifleşir ve gündeme gelir. Mars eylem, hareket, risk almak, harekete geçmek demek. Balık burcunda ki yolculuğunun sonunda tüm bu etkilerin eyleme dönüşmesine neden olacak. Açı bu gece kesinleşiyor bir iki gün daha etkisini azaltarak hissettirecektir. Tedbirli ve dikkatli olmamız gereken birkaç gün içerisindeyiz. Medya da bu konu başlıkları ile ilgili haberler gündeme gelecektir.

Mars koç burcuna geçer geçmez 21 Hazirandaki tutulma derecesini tetikleyecek ve ay düğümleri ile bir T kare açı kalıbını oluşturacak. İşin içinde ay düğümleri olduğu için kadersel olayların gerçekleşeceğini gösteriyor. Transit ay yine  bu gece T kareyi Grang grosa çevirecek oldukça gergin bir enerji içerisinde kendimizi kıstırılmış bunalmış hissettirecektir. Uykuda olacağımız saatler olduğu için şanslı sayılırız.

Mars koç burcunda korkusuzdur ileri atılan bir enerjidir. Adeta Balık burcunda pasif agresif olarak geçirdiği zamanın acısını çıkarırcasına hızla eylemlere geçmemize neden olacak. Çok şükür üzerimizde ki ölü toprağı kalkıyor.

Koç marsının rekabet içeren fevri, başına buyruk, önce ben diyen, ben merkezci hareket etme biçimi tavan yapacak cesaretimizi son damlasına kadar kullanacağız.

Günlük hayatta her ortamda işte, yolda, trafikte vereceğimiz ani düşünmeden spontene tepkiler sonucu aksiyonu arttıracaktır. Daha sabırsız olacağız girişimci ruhumuz harekete geçecek güdüsel tepkiler vereceğiz. Önce tepkimizi ortaya koyup sonrasında neden böyle yaptım diye düşüneceğimiz için sağ duyumuzu kullanmak en son aklımıza gelecektir.

Haritalarımızda koç burcunun bulunduğu ev konularında hareket etme şeklimiz bu doğrultuda olacaktır.

Marsın koç burcu transitinden en çok öncü burçlarda yükselenleri ve gezegenleri olanlar etki alacak. Natal haritamızda ki Mars ise yerleşimi ve gücüne göre aldığımız etkilerde ne kadar başarılı olacağımızı anlatacaktır.

Yükselen koçlar kendi isteklerini gerçekleştirmek kendilerini ortaya koymak üzere harekete geçip inisiyatif alacaklardır. Yine de koç enerjisiyle düşünmeden hızlı bir şekilde sabırsızca harekete geçmeyin. Önce derin bir nefes alın J) biliyorum çok sabrettiniz.

Yükselen Terazi burçları alacakları karşıt açı nedeniyle uzun süredir askıya aldıkları ihmal ettikleri anlaşmalar ikili ilişkileri evlilikleri partnerleri ile ilgili konular hakkında onları harekete geçirecek şekilde karşılarına olaylar kişiler gündemler gelecektir.

İlişkilerinde tartışmacı olmaktan kaçınmaları gerekiyor. Açık düşmanlarıyla güç mücadelesine girip cesaretlerini göstermek isteyebilirler.

Evli çiftler ve ilişkisi olanlar bu dönem çabuk sinirlenmemeye olaylara sağ duyu ve mantıkla yaklaşmaya çalışmaları gerekiyor.

Yükselen Oğlak ve yengeç burçları sert gergin tartışmacı olayları tetikleyen kare açı alacaklar. Girecekleri mücadelede tamamlanma ve sonlanma etkisi baskın olacak.

Yükseleni oğlak olanlar aile ev içi tartışmalar oluşabilir. Mars enerjisini evde tadilat tamirat yaparak kullanabilirsiniz.

Yükseleni Yengeç olanlar kariyerleri ile ilgili girişimde bulunabilirler.

Yükselen Başak ve akrep burçları 150 derece dediğimiz kadersel etkileri barındıran olaylarla karşılaşabilirler. Krizin nereden geldiğini niçin böyle olduğunu olayı yaşayıp bittikten sonra farkına varacaklardır.

Yükselen Başaklar ortaklaşa kazançlar, kredi, vergi, miras konularında, alacakları ile ilgili gelişmeler yaşayacaklar. Mars koçtaki transitini bitirene kadar çok acil olmadıkça ameliyat gibi cerrahi müdahale gerektiren konuları ertelemeleri gerekiyor.

Yükselen Akrepler sağlık günlük hayatları ve iş yerleriyle ilgili eylemlerde bulunacaklar. İş arkadaşlarıyla ilgili tartışma içine girmemeye özen göstermeleri gerekiyor. Bu dönem özellikle ateşli hastalıklara karşı tedbirli olmaları kesici aletlerle uğraşırken dikkatli olmaları gerekiyor.

Yükseleni Kova ve ikizler burcu olanların ise gerçekleştirmek istedikleri hedefleri amaçları doğrultusunda karşılarına harekete geçmeleri için fırsatlar ve olaylar çıkacaktır. Eyleme geçerek bir süredir arka planda tuttukları yapmak istedikleri şeylerde başarılı olmaları oldukça yüksek.

Yükselen kovalar bu dönemde yakın çevreleri kardeşleri komşuları ile ilgili gelişmeler yaşayacaklar. Kendilerini ifade ederken sert ve sivri bir üslup kullanmamaya dikkat etmeleri gerekiyor. Ayrıca trafik kurallarına daha bir dikkat etmeli hız yapmaktan kaçınmalıdırlar.

Yükselen ikizler gruplar ve organizasyonlar içerisinde daha özgür hareket etmek gruplara liderlik etmek öne çıkmak kendilerini göstermek isteyecekler.

Yükselen Aslan ve Yay burçları bu transitte en olumlu etkilenecek olanlar. Yükselen Yayların dikkat etmesi gereken GAD yükselenlerinden geçiyor Yayın verdiği pozitiflikle eylemlerinde aşırıya kaçmaları itici ukala olarak algılanmalarına neden olacaktır. Bu transitin en şanslısı yükselen Aslanlar olacak.

Yükselen yaylar odaklarında aşk flört cinsellik romantizm olacak. Spor yaparken fiziksel zarar görmemeleri için sportif kazalara karşı dikkatli olmaları gerekiyor. Enerjilerini çocuklarına çocuklarla ilgili konulara ve hobilerine verebilirler.

Yükselen Aslanlar yurt dışı konularında uzak seyahatlerde yabancılarla ilgili çalışmalarında olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Sınava giren yükselen aslanlar başarılı sonuçlar alabilirler. 

Astrolog SEVİL ÖZAY

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir