Uzman Karma Astrolog Derya Demirdelen Ozboz: 8 Nisan Terazi Burcunda Süper Dolunay

Selamlar,

8 Nisan Çarşamba sabahı Terazi burcunun 18. Derecesinde bir süper dolunay gerçekleşiyor. Tesirleri çok güçlü olacak olan bu dolunay özellikle bizim ülkemizi cok etkileyeceğe benziyor.

Dolunaylar Ay ile Güneşin karşıt açı yapmasıyla oluşur, yani bir bakıma duygularımız ve kişiliğimiz bir çatışma halindedir. Bu dönemde daha duygusal ve tepkisel hissederiz ve iç güdülerimizle davranırız.

Bu dolunay hem süper dolunay oldugu icin bu etkiler katbekat artacak hem de dolunay sırasında yaşanacak Mars/ Uranus karesi ani beklenmedik kazaları, patlamaları, kavgaları, çatışmaları tetikleyecektir. Yani ne olursa olsun bu ay sakinliginizi korumaya çalışın ve her türlü çekişmeden, tehlikeli aktivitelerden uzak durun. 

Ayrıca doğa olayları, depremler, patlamalar, aklın almayacağı garip olaylar ve fırtınalar Nisan ayı için dünyanın gündeminde olabilir. Dolunaylar bitişlerle, sonlanmalarla ve artık bize hizmet etmeyen şeylerden vazgeçmekle ilgilidir ve bu dolunay Yengeç-Oğlak aksında yaşadığımız tutulmaları tetikleyecegi gibi Jüpiter/Pluto kavuşumuna da kare açı yaparak bu etkiyi daha da güçlendiriyor. Hem Marsʼın hem Uranüsʼün ulkemizin güneşine yaptığı kare açı ise bu açıdan en çok etkilenecek ülkelerin başında Türkiyeʼnin olduğunu gösteriyor.

Gençler, eğlence yerleri, borsa, ekonomik olaylar,tanınmış insanlarla ilgili üzücü olaylar,deprem ve ekstrem hava şartları gündemde olacak gibi. Ankara merkezli çıkartılan haritada dolunay 1-7 aksına yerleşiyor. Ana konularımız; ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar,sınırlarımız ve komşu ülkelerle ilgili gelişmeler olacak.

Dolunay ülkemizin natal haritasindaki Chironʼu tetikleyeceği için Covid-19 salgınındaki vaka sayısının artabileceğini sağlıkla ilgili yeni kararların gündeme gelebileceğini, karantinanın genişletilebileceğini ve bunun yaninda Kova burcundaki Marsʼın Chironʼa yaptığı olumlu açı sebebiyle tedaviyle ilgili de bir takım olumlu gelişmelerin yaşanabileceğini söyleyebiliriz.

Saturn/Uranus karesi sınırlarımızı kısıtlarken Jupiter/Pluto kavusumu işe yaramayan ve artık dünyaya hizmet etmeyen sistemleri, adalet ve dini organizasyonları sorgulatıyor, toplu ölümleri arttırıyor. Ülkemizin 8. Evinde ilerleyen Saturn/Mars kavuşumu, ise ne olursa olsun #evdekal diyor. İnsanlık olarak tarihi bir dönemeçden geçiyoruz ; Jüpiter ve Satürn Aralık ayında Kova burcunda kavuşarak yıkılmışları toplamaya ve yeni bir düzeni sistemli bir biçimde kurmaya başlayacak ve 2021 yılına girerken dünya artık bildiğimizden çok farklı bir dünya olacak.

Dolunayın yukseleni balık burcu ve jupiterʼe sekstil açı yapan Merkür yükselenle kavuşum halinde. İletişim daha kolay aktığı gibi yabancı kaynaklardan gelecek yardımlar ve ticari anlaşmalar biraz rahatlama sağlayabilir yine de bu Merkur 11 Nisanʼda Koc burcuna geçene kadar ayağı yere basan kararlar almamız zor. Yükselen yöneticisi Neptünʼün 12. Eve düşmesi izolasyon diyerek hastaneler, hapishaneler, kapalı alanlara dikkat çekiyor, kısaca #evdekal dönemleri devam edecek.

Dolunay yöneticisi Venüsʼün İkizler burcunda oluşu bu süreçte sosyal medyaya, on-line eğitimlere ve on-line çöpçatan sitelerine ilginin giderek daha da artacağını gösteriyor. Terazi burcu diplomasiyle, adaletle, dengeyle, biz diyebilmekle alakalıdır. Daha bir iki ay öncesine kadar bir dolu planımız, yapılacaklar listelerimiz ve çok hızlı bir hayatımız vardı. Bize dokunmayan yılan bin yaşasın şeklinde bencil bir hayat sürdürüyorduk .

Hindistanʼda yasayan 90 yaşında bir kadının gerekli sağlık hizmetini almak icin 400 km yürümek zorunda olması ya da Yemenʼdeki çocukların açlıktan ölmesi bize çok uzak felaketlerdi. Bu virüs sayesinde belki de insanlık ilk kez ben yerine biz demeyi öğrenecek, hepimizin aynı gemide olduğunun bilincine varacak.

Bu dönemde titreşimlerinizi yüksek tutmak ve güçlü bir auraya sahip olmak çok önemli. Korkular, suçluluk duygusu ve bastırılmış duygular titresiminizi ve bağışıklık sisteminizi düşürür. Her ne olursa olsun planın mükemmel olduğuna, hislerinize ve kendinize güvenirseniz ve değişime uyum sağlarsanız bu süreçten zaferle çıkanlardan olursunuz. Son olarak sizlerle bir olumlama paylaşmak istiyorum.

*Mükemmel bir planın parçasıyım. Yaydığım titreşimler ve freakanslar yükseldikçe bu frekanslara uygun olayları, eş zamanlılıkları, insanları ve mucizeleri hayatıma çekiyorum, kollektif alanda karşılaştığım zorlu olaylar içimdeki lideri açığa çıkartıyor. 

Sevgi ve ışıkla kollektife şifa olsun.

Uzman Karma Astrolog Derya Demirdelen Ozboz 

*Günlük paylaşımlarımı takip etmek için Facebook ve İnstagramʼda @astroderya adresini takibe alabilirsiniz. 

8 Nisan Terazi Dolunayının Burçlara Etkileri 

KOÇ BURCU:

Herhalde karantinanın en mahsunları bu yıl doğum günlerini istedikleri gibi kutlayamayan Koç Burçları olmuştur. Dolunay evlilik, ilişkiler, ortaklıklar evinizde gerçekleştiği için bu alanlarda dengeyi bulma çalışmaları, bazı bitişler ve kararlar söz konusu olabilir.

Marsʼın Kova burcuna geçişi ve ikinci evinizdeki Uranüsʼe kare açı yapıyor oluşu bazı arkadaşlarınızla ani kavgalara, kopuşlara sebep olabilir, konuların başında borç, alacak verecek ilişkileri olabilir dikkat. İkizler burcuna ilerleyerek üçüncü evinize giriş yapan Venüs ise 4 ay boyunca kardeşleriniz, komşularınız, iletişim, eğitimler, sosyal medya, e-ticaret gibi konularda sizi destekliyor olacak. 

BOĞA BURCU:

Sevgili Boğa ve yükselen Boğalar Terazi burcundaki dolunay altıncı evinizde gerçekleşiyor. Kötü alışkanlıkları bırakmak ve sağlıklı bir diyete başlamak için harika bir zaman. Bu dönemde sağlığınıza her şeyden çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Kova burcuna geçen Marsʼın burcunuzda ilerleyen Uranüsʼe yapacağı kare açı sizi biraz gergin ve sinirli yapabilir, kazalara ve tehlikelere karşı dikkatli olmalısınız. Ayrıca işinizle, çalışanlarınızla ya da evcil hayvanlarınızla ilgili durumlar gündeminizi meşgul edebilir. Güzel haber ise Venüs dört ay boyunca para evinizde ilerleyecek ve size gelirinizi arttıracak fırsatlar getirecek, bunları değerlendirmeye çalışın. 

İKİZLER BURCU:

Sevgili İkizler ve yükselen İkizler dolunay çok keyifli bir ev olan beşinci evinizde gerçekleşiyor. Kendinizi her zamankinden daha yaratıcı hissedeceğiniz, aşk, çocuklar, borsa, şans oyunları gibi konuların gündeminizde yoğun olarak yer alacağı bir döneme giriyorsunuz.

Marsʼın Kova burcuna geçmesiyle yüksek öğrenim, yabancı ülkeler ve seyahatler eviniz hareketleniyor, enerjinizi bu alanlara yönlendirebilirsiniz. En güzel haber ise Venüs burcunuza geçti ve 4 ay boyunca da burada kalacak. Bu sizin için Venüsʼün temsil ettiği aşk, para, güzellik gibi konularda çok büyük bir şanslar vaat ediyor, değerlendirebilmeniz dileğiyle. 

YENGEÇ BURCU:

Dolunay 4. Evinizde gerçekleşiyor. Aileniz, yuvanız, kökleriniz, aile büyükleri ile ilgili konular, kariyer ve ev arasındaki dengeyi bulma çabaları, taşınma, evle ilgili değişiklikler gündem konularınız. 8 evinize giren Mars kredi, borçlar, ameliyatlar, mahkemeler gibi konularda bir takım krizler yaratabilir. İkizler burcuna geçerek 12. evinize yerleşen Venüs ise önümüzdeki dört ay boyunca karmadan getirdiğiniz kişilerle yeni bir ilişkiye başlayabileceğinizi, platonik ya da gizli ilişkilere çekilebileceğinizi ya da bu enerjiyi spititüel planda gelişmek adına meditasyon, dua, bilinç altı terapileriyle değerlendirebileceğinizi söylüyor. 

ASLAN BURCU:

Terazi burcundaki dolunay üçüncü evinizde gerçekleşerek resmen sizi bir sosyal medya canavarına dönüştürecek. Artık üye olduğunuz Whats-app gruplarının sayısını siz bile hatırlamayacaksınız:) üçüncü ev kısa seyahatler, kardeşler, kuzenler, eğitimler ve iletişimle ilgilidir. Bu alanlarda bir takım kararlar, bitişler yaşanabilir.

Bu aralar evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili ani gelişmeler, çatışmalar, kavgalar olası görünüyor, dikkatli ve sakin davranmakta fayda var. 

Venüsʼün 11. Evinize girmesi ise önümüzdeki dört ay boyunca hayallerinizin daha çabuk gerçekleşmesine, yeni arkadaşlıklara, arkadaşlarınızla güzel vakit geçirmenize, dernek gibi sosyal kuruluşlarda görev alabileceğinizi gösteriyor. 

süper dolunay

BAŞAK BURCU:

Başak ve yükselen başaklar dolunay ikinci evinizde gerçekleşiyor. Para, krediler, yeni gelirler açısından gelişmeler, kararlar ve tamamlanışlar yaşayabilirsiniz.

Marsʼın 6. Evinize geçişi iş yükünüzü arttırabilir, iş yerinde bir takım çatışmalara sebep olabilir ve sağlıkla ilgili sorunlara yol açabilir. Venüsʼün 10. Evinize ilerleyişi ise önümüzdeki dört ay boyunca kariyer alanında desteklere, yükselmelere ve toplum içinde daha görünür olmanıza sebep olacak. 

TERAZİ BURCU:

Sevgili Terazi burçları ve Terazi yükseleni olanlar dolunay sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Hayatınızın her alanında büyük kararlar, sonlanmalar ve bununla beraber açılacak yeni yollar olacak.

Kova burcuna ilerleyerek beşinci evinize giren Mars özellikle bu hafta çocuklarınızla ilgili kavgalara ya da can sıkıcı gelişmelere sebep olabilir. Genel olarak 5. Evdeki Mars enerjisini yeni bir hobi edinmek, flört etmek, yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz farklı alanlar bulmak için kullanırsanız desteklenirsiniz. Dokuzuncu evinize giren Venüs ise yurt dışı, yüksek öğrenim, dış ticaret gibi konularda önümüzdeki dört ay size destek verecek. 

AKREP BURCU:

Sevgili Akrep burcu ve Akrep yükseleni olanlar dolunay 12. Evinizde gerçekleşecek. Bu dönemde tam bir izolasyon halinde içinize dönebilir, kendinizi keşfetmek için meditasyon, dua, bilinçaltı çalışmaları yapabilirsiniz, ayrıca bir takım düşmanlarınızın farkına varabilir, sizden gizlenen gerçeklerle yüzleşebilirsiniz.

Mars Uranüs karesi 7. Evinizle 10. Eviniz arasında gerçekleşerek evliliğinizi ve ortaklıklarınızı sorgulatacak. Kariyer ve evlilik hayatınız çatışma konuları olabilir. Ani kararlar vermeyin ve sakinliğinizi korumaya çalışın. İkizler burcuna ilerleyerek 8. Evinize giren Venüs ise başkalarının paraları, krediler, mahkemeler ve borçlar açısından size şans sunacak dört ay boyunca. 

YAY BURCU:

Sevgili Yay burçları ve yükselen Yaylar, dolunay 11. Evinizde gerçekleşiyor. Karantina boyunca ne kadar mümkün bilinmez ama arkadaşlıklar, keyifli sosyalleşmeler, toplumsal dernekler ve burada alınacak görevler sizin için bu dolunayın konuları arasında.

Kova burcuna geçen Mars iletişim ve sosyal medya trafiğinizi inanılmaz arttıracak. On-line eğitimlerle, kardeşlerle ve komşularla ilgili bir takım sorunlar, çatışmalar yaşanabilir. Venüsʼün 7. Evinize geçmesi ise önümüzdeki dört ay boyunca evlilik, ortaklıklar ve ikili ilişkilerde uyum ve şans getirecek. 

OĞLAK BURCU:

Sevgili Oğlak burçları ve Oğlak yükselenler dolunay 10. Evinizde gerçekleşerek size kariyer alanında gelişmeler yaşatacak ve bir takım sonlanmalar, ve bunlarla gelen yeni kararlar aldıracak.

Venüsʼün de 6. Evinize geçmesi ana konularınızın iş, çalışma hayatı ve kariyer olduğunun bir kez daha altını çiziyor. Önümüzdeki 4 ay boyunca bu konularda güzel gelişmelere şahitlik edebilirsiniz. Şu an Kova burcuna girerek ikinci evinizde ilerlemeye başlayan Mars ani parasal kayıplara işaret ediyor. Bu kayıplar özellikle borsa gibi spekülatif yatırımlar aracılığıyla olabilir. Dikkatli olmanızda fayda var. 

KOVA BURCU:

Sevgili Kova burçları ve Kova yükselenler burcunuza giren Mars sebebiyle bu aralar fazlasıyla asabi olabilirsiniz.

Ani hareketlerden, fevri çıkışlardan, tartışmalardan uzak durmaya çalışın. Dolunay 9. Evinizde gerçekleşiyor dolayısıyla uzak seyahatler (karantina döneminde nereye bilemedim:)) yüksek öğrenim, dış ticaret, yayıncılık gibi alanlarda bir takım sonlanmalar ve sizin için önem arz edecek olaylar yaşayabilirsiniz.

İkizler burcuna ilerleyerek beşinci evinize giren Venüs ise size aşk, flörtler, şans oyunları, çocuklar gibi konularda önümüzdeki dört ay boyunca şans getirecek. 

BALIK BURCU:

Sevgili Balık burçları ve Balık yükselenler dolunay 8. Evinizde gerçekleşiyor. Krediler, borçlar, başkalarının paraları, ameliyatlar, mahkemeler ve sizi dönüştürecek konular gündeminizde olacak. 12. Evinize giren Mars düşmanlıklara ve arkanızdan çevrilen işlere dikkat edin diyor.

İkizler burcuna geçerek dördüncü evinize ilerleyen Venüs ise ev, aile, yuva, ev dekorasyonu, emlak ve köklerinizle ilgili konularda önümüzdeki dört ay boyunca size şans ve rahatlama getirecek.

Uzman Karma Astrolog Derya Demirdelen Ozboz: 8 Nisan Terazi Burcunda Süper Dolunay” için 2 yorum

 • 7 Nisan 2020 tarihinde, saat 11:58
  Permalink

  Güzel günler yakın mı acaba : ( Herkes çok karamsar.

  Yanıtla
 • 7 Nisan 2020 tarihinde, saat 12:02
  Permalink

  Süper dolunay inşallah herkese hayırlı, güzel şeyler getirir 🙂

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir