Yay burcundaki ay tutulması’nın burçlara göre etkileri

Abone Ol 

5 Haziran Cuma günü akşam saat 22:12’de YAY burcunun 15 derecesinde bir AY TUTULMASI yaşayacağız. Bu tutulmanın karakteristiğini ve yaratacağı dünyevi etkileri YAY ve İKİZLER burcunun genel özellikleri belirleyecektir.

Şüphesiz en fazla etkiyi YAY ve İKİZLER burçları ile Değişken karakterli diğer 2 burç BALIK ve BAŞAK alacaklardır.

Bu burçlardan olmasanız bile eğer kişisel haritalarınızda YAY, İKİZLER veya BAŞAK, BALIK burcunun 15 derecesine yakın (artı ve eksi 3 derece toleransla olacak şekilde) yerleşmiş kişisel gezegenleriniz varsa bu tutulmadan sizler de yakından etkileneceksiniz demektir.

Aşağıda sizler için bu tutulmanın etkilerini genel ifadelerle kısa kısa analiz etmeye çalıştım. Size yine de bir fikir verecektir. Yükselen Burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim. Ö.Ş.

KOÇ:   Algı ya da Bilgi ekseni dediğimiz 9. ve 3. Evlerin oluşturduğu hattın temsil ettiği hayat temaları üzerinden etki alacaksınız.

Bunlar yayıncılık, yüksek öğrenim, üniversiteler, akademisyenler, uzak seyahatler, turizm, uzak akrabalar, yabancılar, yurt dışı, inançlar, felsefe, etik ilkeler, hukuk, astroloji gibi konular ile yakın çevreler, zihinsel faaliyetler, bilgi paylaşımları, kardeşler, kuzenler, eğitimler ve öğrencilerdir.

Bu konularda ve özellikle de ilişkilerinizde genel olarak duygusal hassasiyetleriniz oluşabilir, irade göstermeniz gereken noktalarda duygusal tepkiler verebilir, kadın ve erkek ilişkilerinde gerginlikler ve huzursuzluklar yaşayabilirsiniz.

Hastane, ev gibi kapalı alanlar ve sağlık konularında koşturmalarınız olabilir; bilinçaltınız hareketlenebilir. Bazı gizli düşmanlık durumlarına muhatap kalmanız söz konusu olabilir. Ayak sağlığınıza dikkat.

BOĞA:   Kaynaklar ya da Para ekseni dediğimiz 8. ve 2. Evlerin oluşturduğu hattın temsil ettiği hayat temaları üzerinden etki alacaksınız.

Bunlar ortak paylaşılan maddi kaynaklar, borçlar, krediler, vergiler, miras, eşinizin parası ile kendinize ait menkul değerleriniz ve paranız ile alakalıdır.

Bu konularla ilgili ilişkilerinizde genel olarak duygusal hassasiyetleriniz oluşabilir, irade göstermeniz gereken noktalarda duygusal tepkiler verebilir, kadın ve erkek ilişkilerinde gerginlikler ve huzursuzluklar yaşayabilirsiniz.

Sosyal çevrenizde koşturmalarınız artabilir, arkadaşlarınızla çatışmalar yaşayabilirsiniz, hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Sosyal çevrenizden birilerinde sağlık sorunları meydana gelebilir. Bu dönemde ilişkiler sıkıntılı olduğu için sosyal çevre bağlantılı aşk maceralarına girmemeniz sizin için daha hayırlı olacaktır.  

İKİZLER:      İlişkiler ya da Sen-Ben ekseni dediğimiz 7. ve 1. Evlerin oluşturduğu hattın temsil ettiği hayat temaları üzerinden etki alacaksınız.

Bunlar eşiniz, evliliğiniz, işbirlikleri, her türlü ikili ilişki, ortaklık ile tamamen kendi alanınız yani kendi sağlığınız, dış görünüşünüz, egonuz, yetenekleriniz, temel hayat motivasyonlarınız ile alakalıdır.

Tam karşınıza düşecek konularla kendiniz arasında gelişecek yüzleşmeler yaşayacaksınız diyebiliriz.

Bunların aşk, evlilik, eş, partnerle ya da bir gönül macerası ile ilgili olma ihtimali yüksek olabileceği gibi iş yerinizde patlak verecek bir agresyon kavga münakaşanın size, ailenize, evliliğinize ve ikili ilişkilerinize yansımaları da olabilir.

Aslında hayatınızın bu döneminde 4 bir koldan kendiniz-eşiniz, ikili ilişkileriniz, işbirlikleriniz, işiniz, eviniz, anneniz-babanız arasında sıkışıp kalabilir, gerim gerim gerilebilirsiniz. Bazı skandal ve sansasyonel durumlar da ortaya çıkabilir. Bu dönemi mümkün mertebe sakin kalarak atlatmanızı tavsiye ederim.  

YENGEÇ:   Hizmet ekseni dedğiimiz 6. ve 12. Evlerin oluşturduğu hattın temsil ettiği hayat temaları üzerinden etki alacaksınız.

Bunlar sağlığınız, yanınızda çalışan ve size hizmet eden kişiler, ev hayvanlarınız, günlük çalışma ortamınız, günlük angaryalarınız ile hastane ev ofis gibi kapalı ortamlar, arka planda kalarak yapılan işler, izolasyon, bilinçaltı, gizli düşmanlar gibi temalarla alakalıdır.

Bu konularda yoğun duygusal hassasiyetleriniz oluşabilir ne de olsa yönetici gezegeniniz AY tutulmaktadır. Sağlığınıza ve bedeninize çok dikkat etmelisiniz.

Mars’tan alacağınız kare etkisiyle düşebilir, yaralanabilir, sakatlanabilirsiniz. Özellikle hareket ve duygusal dengenizi korumaya çalışmalısınız.

Uzak seyahatlerde ya da yabancılarla ilgili ya da eğitimle ilgili konu ve ilişkilerde bazı öfkeli durumlar, güç çatışmaları söz konusu olabilir; dikkatli olmalısınız.

ASLAN:    Sosyal eksen dediğimiz 5. Ve 11. Ev konularını içeren yaşam alanlarınız üzerinden etki alacaksınız. Bunlar çocuklarınız, aşklarınız, hobileriniz, sanat ve yaratıcılık alanlarınız, sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ile alakalıdır.

Bu temalarda yoğun duygusal hassasiyetleriniz oluşabilir. Arkadaşlarınız, aşkınız, sevgiliniz, çocuklarınızla ilgili bir şeylerde gerilebilirsiniz, güç çatışmaları yaşanabilir. Yoğun şekilde para harcamaları yapmanız gerekebilir.

Ortak gelirleriniz ya da paylaşılan maddi kazanımlarınız sizin için bu dönemde agresyon noktası haline gelebilir. Örneğin sosyal çevreniz ya da çocuklarınızla ilgili bir masraf söz konusu olabilir. Miras ya da eşinizin parası ile ilgili bir hareketlenme de olabilir. Parayla ilgili bir şeylerin krize dönüşmesine fırsat vermemeye çalışın. Sosyal ortamda bir aşk ilişkisi kavgaya dönüşenilir; aralar açılabilir. Bu noktaya da dikkat derim.

BAŞAK:   Ev-İş ya da Ebeveynler ekseni dediğimiz 4. ve 10. Ev konularını içeren yaşam alanlarınız üzerinden etki alacaksınız. Bunlar eviniz, yuvanız, anne-babanız, atalarınız, aile ilişkileriniz ile iş ve kariyer ve toplumsal statünüz ile alakalıdır. Bu alanlardaki ilişkilerinizde yoğun hassasiyetler ve gerginlikler yaşanabilir.

Eviniz ve işiniz arasında git geller yaşayabilir sıkışıp kalabilirsiniz. Bu gerginliğin sonuçları ikili ilişkilerinize, danışmanlıklarınıza, eşinize, partnerinize, ortağınıza, işbirliklerinize, evliliğinize yansıyacak ve orada öfke ve agresyon olarak patlayacaktır. Bu alanlar arasındaki ilişkilerinizde duygusal dengeyi kurmayı ve önceliklerinizi iyi belirleyerek yönetmenizi tavsiye ederim.

TERAZİ:    Algı ya da Bilgi ekseni dediğimiz 3. ve 9. Evlerin oluşturduğu hattın temsil ettiği hayat temaları üzerinden etki alacaksınız.

Bunlar yakın çevreniz, kardeşleriniz, kuzen veya yeğenleriniz, eğitim ve seminer gibi çeşitli zihinsel faaliyetler, dedikodular, bilgi paylaşımlarının yanında seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yayıncılık, yüksek öğrenim, inançlar, hukuk, astroloji gibi konular ile alakalıdır.

Bu konularda ve özellikle de bu alanlardaki mevcut ilişkilerinizde genel olarak duygusal hassasiyetleriniz ve gerginlikleriniz oluşabilir, irade göstermeniz gereken noktalarda duygusal tepkiler verebilir, kadın ve erkek ilişkilerinde huzursuzluklar yaşayabilirsiniz.

Yönetici gezegeniniz Venüs şu sıralarda hem Retro hem de bu tutulmadan zarar görür durumda olduğu için sağlığınıza ve kendinize de dikkat ve özen göstermeniz gerekmektedir.

Çocuklarınız, aşk, hobi, yaratıcılık gibi alanlarda aktif şekilde koşturmalarınız olabilir ancak bu noktalar diğer alanlardaki gerginliklerin yansıyacağı öfke patlamalarına ya da ilişkideki huzursuzluklara da dönüşebilir.

Çocuklarınızla veya sevgilinizle olan ilişkilerinizde azami şekilde dikkatli olmalısınız. Estetik, güzellik gibi kişisel bakımlarınızı 26 Haziran sonrasına planlamanızı tavsiye ederim.

AKREP:     Kaynaklar ya da Para ekseni dediğimiz 2. ve 8. Evlerin oluşturduğu hattın temsil ettiği hayat temaları üzerinden etki alacaksınız. Bunlar kendi paranız, menkul değerleriniz ile ortak paylaşılan maddi kaynaklar, borçlar, krediler, vergiler, miras, eşinizin parası gibi temalarla alakalıdır.

Bu konularla ilgili ikili ve özel ilişkilerinizde genel olarak duygusal hassasiyetleriniz oluşabilir, irade göstermeniz gereken noktalarda duygusal tepkiler verebilir, kadın ve erkek ilişkilerinde gerginlikler ve huzursuzluklar yaşayabilirsiniz.

Yönetici gezegeniniz şu dönemde sizi çocuklar, aşk, sevgili, cinsellik, yaratıcılık, sanat, hobiler gibi alanlara yönlendirmiş olsa da bu noktada çıkabilecek agresif davranışlardan, kavga ve çatışmalardan uzak durmalısınız. Yine bu dönemde ayak sağlığınıza çok önem gösteriniz.

Çocuğunuzla veya sevgilinizle gerginlik yaşamamaya özen gösteriniz. Bazı sansasyonel durumlar oluşabilir. Spekülasyonlardan ve borsadan uzak durun. Aşk ilişkileriniz için 26 Haziran dan sonrasını beklemek yararınıza olabilir.  

YAY: İlişkiler ya da Ben-Sen ekseni dediğimiz 1. ve 7. Evlerin oluşturduğu hattın temsil ettiği hayat temaları üzerinden etki alacaksınız.

Bunlar bizzat kendiniz, dış görünüşünüz, imajınız, sağlığınız, bedeniniz, yetenekleriniz, motivasyonlarınız ile eşiniz, partneriniz, ikili ilişki ve işbirlikleriniz, evliliğiniz, danışmanlıklarınız ile alakalıdır.

Bu saydığım başlıklarda sizin alanınıza düşecek yüzleşmeler yaşayacaksınız da diyebiliriz.

Bunların aşk, evlilik, eş, partnerle ya da bir gönül macerası ile ilgili olma ihtimali yüksek olabileceği gibi evinizin ve ailenizin içinde patlak verecek bir kriz, stres ya da kavga münakaşa şeklinde de çalışabilir.

Aslında hayatınızın bu döneminde 4 bir koldan kendiniz-eşiniz, her türlü ikili ilişkileriniz, işiniz, kariyeriniz, eviniz veya anneniz-babanız arasında sıkışıp kalabilir, gerim gerim gerilebilirsiniz.

Bazı skandal ve sansasyonel durumlar da ortaya çıkabilir. Ev içinde düşme ya da sakarlık gibi bir kaza riskiniz de oluşabilir.  Bu dönemi mümkün mertebe sakin kalarak atlatmanızı ve sağlığınıza dikkat etmenizi tavsiye ederim.

OĞLAK:  Hizmet ekseni dediğimiz 12. ve 6. Evlerin oluşturduğu hattın temsil ettiği hayat temaları üzerinden etki alacaksınız.

Bunlar hastane gibi kapa ortamlar, izolasyon, inziva, içe ve geri çekilme, sağlık ve hizmet konuları, yanınızda çalışan ve size hizmet eden kişiler, ev hayvanlarınız, günlük çalışma ortamınız, günlük angaryalarınız gibi temalarla alakalıdır.

Bu alanlardaki ilişkilerinizde gerginlikler, güç çatışmaları ya da yoğun duygusal hassasiyetleriniz oluşabilir. Ayrıca sağlığınıza ve bedeninize çok dikkat etmelisiniz. Yakın çevrenizde münakaşa ve gerginlikler tezahür edebilir.

Kardeşinizle ya da yakın bir arkadaşınızla örneğin gerilebilirsiniz. Bu etkiler yakın çevrenizden birilerinin veya eşinizin sağlık problemleri olarak da baş gösterebilir. Gizli ilişkilerden bu dönemde uzak durmanızı tavsiye ederim.

KOVA:      Sosyal eksen dediğimiz 11. ve 5. Ev konularını içeren yaşam alanlarınız üzerinden etki alacaksınız. Bunlar sosyal çevreniz, gruplarınız, arkadaşlarınız ile çocuklarınız, sevgiliniz, aşkınız, hobileriniz, sanat ve yaratıcılık alanlarınız ile alakalıdır. Sayılan bu ana başlıklıklarda yoğun duygusal hassasiyetleriniz oluşabilir. Arkadaşlarınız, aşkınız, sevgiliniz, çocuklarınızla ilgili bir şeylerde gerilebilirsiniz, güç çatışmaları yaşanabilir.

Yoğun şekilde para harcamaları yapmanız gerekebilir ya da para kazanmak üzere sıkı bir mücadele içinde olabilirsiniz. Örneğin kendi sosyal çevreniz ya da çocuklarınızla ilgili bir masraf söz konusu olabilir.

Paranızla ilgili bir şeylerin krize dönüşmesine fırsat vermemeye çalışın. Sosyal ortamda bir aşk ilişkisi kavgaya dönüşebilir; aralar açılabilir. Bu noktaya da dikkat derim.

BALIK:    Ev-İş ya da Ebeveynler ekseni dediğimiz 10. ve 4. Ev konularını içeren yaşam alanlarınız üzerinden etki alacaksınız. Bunlar işiniz, kariyeriniz, mesleğiniz, patronlarınız, toplumsal statünüz ile eviniz, yuvanız, aileniz, anne-babanız, atalarınız, aile ilişkileriniz, eşinizin işi ile alakalıdır.

Bu verilen başlıklar içinde kurduğunuz ilişkilerinizde yoğun hassasiyetler ve gerginlikler yaşanabilir. İşiniz ve eviniz ya da aileniz arasında git geller yaşayabilir sıkışıp kalabilirsiniz. Bu gerginliğin sonuçları doğrudan size ve kendi sağlığınıza yansıyabilir.

Aktifleşeyim derken öfke ve stres içinde bulabilirsiniz kendinizi. Yoğun bir mücadele döneminde olduğunuz da söylenebilir. İlişkilerinizde eviniz ve işiniz, eşinizle kendiniz arasındaki duygusal dengeyi kurmayı ve önceliklerinizi iyi belirleyerek yönetmenizi tavsiye ederim.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir