Merkür Retrosunun Burçlara Göre Etkileri

18 Haziran – 12 / 14 Temmuz (2 gün durağan) arasında haritalarınızın YENGEÇ burcu ile temsil edilen alanlarında iletişimler başta olmak üzere MERKÜR’ün temsil ettiği diğer tüm konularla ilgili yavaşlama, aksama, tekrarlama, eskiden kalan bir şeylerin yeniden gözden geçirilmesi, tekrar ele alınıp tamamlanması söz konusu olacak demektir.

Aşağıda bu etkilerin BURÇLARA göre neler olabileceğini incelemeye çalıştım.

Yükselen Burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

KOÇ:  Merkür Retrosunu ev, aile, yuva, ebeveynler, atalar, kökler ile ilgili alanlarda yaşayacaksınız. Bu dönemde yeni bir ev ya da gayrimenkul almayı ya evinizin içinde bir tamirat işine girişmenizi önermem. Retronun bitmesini bekleyin. Aile üyelerinize anne-babanıza hizmet etmeniz ya da onların sağlığı ile ilgilenmeniz gerekebilir.

Yakın çevrenizden kişilerle geçmişe yönelik duygusal ve nostaljik sohbetler yapmanız onları sözlerinizle etkilemeniz ya da onların sizi etkilemesi söz konusu olabilir. Evden yapacağınız toplantı ve görüşmelere veya eğitimlere açık olduğunuz bir dönemde olacaksınız.

Eskiden niyet ettiğiniz bir eğitime başlamak yeniden gündeminiz olabilir ve evden almaya karar verebilirsiniz. Yarım kalmış toplantı ve görüşmeleri de yine evden organize ederek tamamlamanız gerekebilir.

BOĞA:         Merkür Retrosunu yakın çevrenizdeki kişilerle (örneğin kardeş, kuzen gibi) geçmişe yönelik duygusal ve nostaljik iletişimsel etkileşimlere geçerek yaşayacaksınız.

Eğitimler, seminerler gibi zihinsel faaliyetlerde bir şeyler aksayabilir, gecikebilir ya da yarım kalmış bir şeyleri size tamamlatabilir. Para kazanmayla ilgili bir şeyler tam performansta ilerlemeyebilir. Para tahsilatlarında gecikmeler olabilir örneğin. Çocuğunuzun eğitimi ya da çocuklara yönelik temalarda da bazı gecikme ya da aksaklıklar yaşanabilir. Aşk, sevgili temalarında da  yavaşlamalar söz konusu olabilir.

İKİZLER:      Yönetici gezegeniniz Merkür’ün yaklaşık 3 hafta sürecek bu defaki gerilemesinden parasal konularda etkileneceksiniz. Para kazanma çabalarınız istediğiniz gibi sonuç vermeyebilir. Kazançlarınızda düşme/gerileme oluşabilir.  

Ailenizin, evinizin, ebeveynlerinizin parasal ihtiyaçlarını karşılamak güçleşebilir.. Geçmişten gelen yarım kalmış bazı ailesel konuların parayla da bağlantılı olacak şekilde yeniden üzerinden geçilmesi gerekebilir.  Benzer şekilde kendi sağlığınızda bazı sorunlar oluşabilir. Bu anlamda sağlığınıza, dış görünüşünüze özen göstermenizi tavsiye ederim.

YENGEÇ:     Merkür Retrosu bu dönemde sizi, bizzat kendinizle ilgili alanlarda etkileyecektir. Geçmişe yönelik duygusal ya da nostaljik konuşmalar yapan biri olarak dikkat çekebilirsiniz. Konuştuklarınız bazılarının hayatında yepyeni ufuklar açabilir sıradan dahi olsa söylediğiniz şeyler kutsal gibi algılanıp iz bırakabilir.

Eğitim ve seminerler ayağınıza kadar gelebilir. Kardeşleriniz ya da yakın çevrenizle nostalji kokan sohbetleriniz yoğunlaşabilir. Bir zamanlar size gizli düşmanlık etmiş ya da arkanızdan konuşmuş kişiler önünüze düşüp kendilerini açık edebilirler.

ASLAN:        Merkür Retrosu bu dönemde sizi kapalı alanlarda geri planda gizli yapılan iletişimler, konuşmalar, yazışmalarla ilgili olarak etkileyecektir. Geçmişten kalan bir şeyleri kapalı ortamlarda kalarak yeniden düşünmek veya yazmak isteyebilirsiniz. Bazı dedikodulara ya da gizli düşmanlıklara maruz kalmanız da söz konusu olabilir.

Para kazanmak bu dönemde zor olabilir. Hastane ya da sağlık konularına kafa yormanız ya da para harcamanız gerekebilir. Sosyal paylaşım ve arkadaşlarınızla olan iletişimleriniz de yine gizli kapaklı bir şeyleri ya da görüşmeleri gerektirebilir. Arkadaşlarınız sizin dedikodunuzu da yapabilirler. Bu noktada dikkatli olmakta fayda var.

BAŞAK:        Yönetici gezegeniniz Merkür’ün gerilemesi bu dönemde sizi sosyal ortam ve arkadaşlarınızla ilgili alanlarda etkileyecek; hayat motivasyonlarınızı bu alanlarda ortaya koymak ve gerçekleştirmek isteyeceksiniz.

Geçmişe yönelik arkadaşlarınız ya da sosyal gruplarınız yeniden gündem konusu olabilirler. Birlikte nostalji ve duygusal iletişimlerde bulunabilirsiniz. Eski arkadaşlarla görüşme fırsatınız olabileceği gibi yarım kalmış bir şeyleri birlikte tamamlamanız da söz konusu olabilir. Bunun yanında sosyal çevreler içinde yapacağınız konuşma ve sözlerle başkalarını derinden etkileyip hayatlarında iz bırakmaya öncülük de edebilirsiniz.

TERAZİ:       Merkür’ün gerilemesi bu dönemde sizi iş, meslek, kariyer alanınızda etkileyecektir. İşinizle ilgili görüşme ve toplantılarda bazı gecikmeler, aksamalar yaşanabilir. Yöneticilerinizle yapacağınız iş görüşmeleri istediğiniz sonucu vermeyebilir.

Retronun ilk günü yapacağınız sözler ya da iletişimlerle iş ortamınızda çok önemli etkiler bırakabilirsiniz. Önemli fikirlerle kariyer hayatınızda öncülük edecek şekilde ilgi odağı olabilirsiniz. Bununla birlikte Retro boyunca işinizle ilgili konularda verilen sözler tutulmaz ya da randevu tarihleri değişirse şaşırmayın. Retro bittiğinde bu anlamda hayat normale dönmüş olur.  

AKREP:        Merkür’ün gerilemesi bu dönemde sizi yabancılar, yurt dışı, uzak yerler ve uzak akrabalar, turizm, yayıncılık, seyahatler (deniz yolculukları), akademik hayat, hukuk, felsefe, inançlar gibi konularda geçmişten gelen bir şeyleri konuşmak, yazmak, bilgi paylaşmak şeklinde etkileyecektir. Ancak aksama, gerileme, yavaşlama ve tekrarlar olacağına hazırlıklı olun. Yüksek öğretim konuları da gündeminiz olabilir. Yarım bıraktığınız bir projeyi tamamlamak durumunda kalabilirsiniz.

Yurt dışı bağlantılarınızda ya da ticari konularda gecikmeler yaşanabilir. Seyahat edecekseniz bilet, kargo, bagaj gibi hususlara çok dikkat edin.

YAY:            Merkür’ün retrosu sizi bu defa paylaşılan gelirler, ortak kazançlar, borç, kredi, vergiler, ödemeler, eşinizin/ortağınızın parası, miras gibi konularda geçmişten kalan bir şeyleri yeniden gündeme taşımak şeklinde etkileyebilir.

Eskiden kalan bir vergi borcu önünüze çıkabilir örneğin. Eşinizin parası ya da ortak gelirlerde geriye dönüşler gecikmeler yaşanabilir.  Arkadaşlarınız borç isterse bu dönemde vermemek daha doğru olur. Benzer şekilde sosyal ortam ya da arkadaşlarınızdan kaynaklı harcamalar da oluşabilir. Bu dönemde ortak kazanç sağlamak üzerine herhangi bir yazılı ya da sözlü anlaşma (akit) yapmamanızı Retronun geçmesiniz beklemenizi  tavsiye ederim.

OĞLAK:                 Merkür’ün retrosu sizi bu defa evlilik, ortaklik, eş, ortak, boşanmalar, ikili ilişkiler ve işbirlikleri ile ilgili alanlarda geçmişten gelen konularda yapılacak belki biraz duygusal ve nostaljik iletişimler olarak etkileyecektir.

Bu dönemde sözlü ya da yazılı herhangi bir akit/anlaşma yapmamanızı veya ortaklığa/işbirliğine girişmemenizi tavsiye ederim. Bozulma ihtimali söz konusu olabilir. Önceden yapılmış akitler ya da ortaklıklarla ilgili yarım kalan bazı şeyler yeniden gündem konusu haline gelebilir. Eşinizle örneğin eskiye dönük konular hakkında iletişimleriniz olabilir bir şeyleri yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir.  

KOVA:          Merkür’ün retrosu sizi bu dönemde sağlık, hizmet, günlük çalışma ortamı, yanınızda çalışan kişiler, ev hayvanlarınız gibi alanlarda etkileyecektir.

Günlük koşturmalarınız arasında hizmet odaklı ya da sağlık odaklı olacak şekilde iletişimleriniz yoğunlaşabilir ancak bunların illa geriye dönük bir tarafı da olacaktır.

Eskiden kalan bir sağlık konusu yeniden gündem olabilir ya da eskiden kalan bir günlük angarya mesele sizi yeniden uğraştırabilir. Yanınızda çalışan hizmetlilerle ya da çalışma arkadaşlarınızla duygusal konuşmalar yapmanız da bu dönemde ihtimal dahilinde.  Benzer şekilde yine bu dönemde kendinizi fazla yormamanızı, midenize ve zihinsel sağlığınıza özen göstermenizi tavsiye ederim.  

BALIK:         Merkür retrosundan çocuklar, aşk, bireysel hobi ve zevklerinizle ilgili alanlarda gecikmeler, tekrarlar yaşayarak etkileneceksiniz. Zihninizi çocuklarınızla ilgili konularda eskiden kalan bir şeyleri yeniden gözden geçirmek için kullanmanız gerekebilir. Çocuklarınızla duygusal nostaljik konuşmalar yaparak geçmişi yad edebilirsiniz. Sevgilinizle evlilik konularında konuşmalar yapılabilir ancak karar almasanız kesinleştirmesiniz iyi edersiniz.

Ev ve aile konuları çocuklarınızın ya da bireysel hobileriniz alanında yoğunlaşabilir ancak aksaklıkları da beraberinde getirebilir. Aile ferdlerinizle beraber, anne-babanızla eğlenmek ya da eski ve nostaljik oyunlar oynamak söz konusu olabilir. Çocuklarınızla ilgili bir şeylere (örneğin eğitim gibi) karar vermeniz gerekirse Retro bitimini beklemenizi tavsiye ederim.

Özlem ŞEKEROĞLU 

@astrologozlemsekeroglu

Diploma ASA

Astroloji Danışmanı ve Eğitmeni

OPA Member

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir