kadinlarguzeldir.com

loading...

İlerlemeyi Yavaşlatan 8 Engel

İlerlemeyi Yavaşlatan 8 Engel

İçinde bulunduğumuz endüstri 1959 yılında Amerika da kurulmuş olan bir şirketin sayesinde bugünümüze kadar gelmiştir. Bizim şirketimiz de bu endüstri içinde yer alan mükemmel bir şirkettir ve en iyisidir. Bizim şirketimiz inanılmaz bir plana sahip şirkettir. Buna rağmen bir çok insan başarısız olmuştur. Hatta duyarsınız ki; Benim komşum başarısız olmuş ve falancanın oğluda başarısız olmuş gibi… Bu işin içinde olup da yavaş da gidenler var, bununda sebepleri var. Bugün bunlarla yüzleşeceğiz.

 

Aslında biz bunu ortaya çıkaracağız öğrenmenin bir kısmı nedir? Sorunların tanınması ve öğrenilmesidir. Acaba ne beni yavaşlatıyor! Bunu bilmem gerekiyor ki çözeyim. Bizi yavaşlatan 8 adet neden vardır. Bunların birine veya bir kaçına sahip olursak işimiz yavaşlayacaktır. Hatta bunların sıralamaları da her arkadaşımızda farklı sıralarda da olabilir. Şimdi bunları sıralayacak olursak;

 

1.Sebep – İŞİN CİDDİYE ALINMAMASI!

Başarısız olan insanlar bu işe girerler ve bu işi hiçbir zaman ciddi bir iş olarak görmezler. Bu iş onlara göre ev hanımlarının ya da yapacak başka hiç işi olmayan kişilerin işidir. Der ki; Evet sen yapabilirsin çünkü senin başka işin yok. Ben yapamam ama sen yapabilirsin der. İşe girmişse bile hâlâ bu mantıkla devam eder ve bu işin içerisinde hep başarısız olur. Hiçbir zaman ciddi bir ticaret olarak görmezler. Neden ciddi bir ticaret olarak görmüyorlar. Sebebi şu; bu işin sermayesi çok az! Çok düşük bir sermaye ile başladığı için bu işi ciddi bir iş olarak göremiyor. Oysa ki bu işe çok fazla bir para yatırmış olsaydı daha da ciddi çalışmayı sürdürürdü. Şu anda işin içindeyiz ve işin içindekilerden de böyle düşünen olabilir. Bu ticaretin ne kadar büyük olduğunu göremez. Der ki; Sermayesi bu kadar küçük nasıl bu kadar büyük bir iş olabilir ki. Büyük ticaret için büyük para gerekir, sürdürmek içinde büyük para gerekir diye düşündüğü için bir yanılgıya düşer ve bu işte ilerleyemez. Her iş önce ciddi yapılır sonra para getirir. Hangi iş olursa olsun bu her zaman böyledir.

2.Sebep – ŞÜPHE!

Şüphe bu işin büyük katilidir. Eğer aklınızda zerre kadar şüphe varsa siz bu işte ilerleyemezsiniz. Çünkü bu iş manevi bir iştir ve tamamen maneviyatla olan bir iştir. Çünkü sevdiğimiz insanları getiriyoruz işimize. Eğer ki zerre kadar şüphe varsa bu işe sevdiğimiz insanı asla getiremeyiz. Çünkü bu mümkün değildir. Bu işte de insanların şüpheleri işe ilk girdiklerinde de olmaktadır. Sonra Follow yapılıyor ve şüpheleri kalmıyor. O anda şüphe falan kalmıyor zaten. Çok heyecanlıyken ve de kendini çok iyi hissediyorken bir aile büyüğünün yanına gidiyor. Çok heyecanla “Ben harika bir iş buldum, şöyle para kazanacağım, böyle para kazanacağım.”diyor ve aile büyüğünün de olumsuz konuşması sayesinde işle alakalı bilgisi olmadığı için de şüphe duymaya başlıyor. Eğer ki yeteri kadar bilgisi yoksa ve endüstriyi bilmiyorsa, şirketi bilmiyorsa, planı bilmiyorsa, liderlerine yeteri kadar güvenip tanımıyorsa kafasında ki şüphe tohumu olacak. İnsanlar negatif kişilerle karşılaşırlar. Bu işe başlanıldığında ilk sunumda kayıt geliyorsa bu durum iyi bir durum olmayabilir. O yüzden de birkaç HAYIR cevabı almak iyidir. Eğer işe aldığımız kişi HAYIR cevaplarının bu işin bir parçası olduğunu bilmiyorsa negatife düşüyor ve kendini şüpheye sokuyor. Oysa ki HAYIR cevapları bu işin bir parçasıdır zaten. Birileri EVET diyecek, birileri HAYIR diyecek, birileri de sizi bekliyor olacak. Bu prensip her zaman aklımızda olmalıdır. HAYIR cevapları nerede bizim işimize yarar. Meselâ; 20 kişiye sunum yaptık hâlâ kimse EVET demedi, aslında çok büyük bir avantajın içindeyiz. 30 kişiye sunum yaptık ve halen kimse EVET demedi. Bizim avantajımız git gide büyüyor. O insanlar bizi takibe alacaklar. Hayatımızda en ufak değişiklikler hemen fark edilecektir. Bizim hayatımızdaki değişiklikler o takip eden kişilerin dikkatini çekiyor. Kafamıza şüphe sokanlarla zaman geçirmemiz gerekiyor. “Benim fikirlerime saygı duymuyorsan, ben de sana karşı sağır olurum.” Negatif insanlar bizim enerjimizi negatife çeker, pozitif insanlar bizim enerjimizi pozitife çeker. Bu nedenle negatif insanlarla zaman geçirmememiz gerekiyor. Söylediğimiz sözde karşımızda ki insanda herhangi bir etki olmuyorsa onu asla umursamamalıyız.

3.Sebep – ZAMAN AYIRIP EĞİTİMLERDE UZMAN OLMAMAK!

Bu işte ilerleyip para kazananların istisnasız hepsi bu işin eğitimlerinde uzman olmuş insanlardır. Bu işin eğitimlerinde de uzmanlaşmamız gerekiyor. Bunun nedeni çok basittir ki; Eğer bir şeyi almadıysan veremezsin. Öncelikle liderlerimizden eğitimi en iyi şekilde almalıyız. Bilgi kendimize güvenimizi sağlayacaktır. Bilgi bize her zaman artı değer katacaktır. Biz bilgiyi aldıysak verebiliriz de. İşimiz hakkında her detayı biliyorsak (kayıt, geneology çalışması, yerleşim gibi) bunu da öğretebiliriz. Yani duplicate edebiliriz ve de bu çok keyifli olacaktır. Çünkü bir insana artı değer katmak çok keyiflidir. Bu işte başarısız olan insanlar zaman ayırıp kendilerine değer katmamışlardır. Eğitimin önemini çok iyi bilip alt ekiplerimize de bu önemi aktarmalıyız. Aldığımız her bilgi emanettir bu nedenle her bilgiyi aktarmak zorundayız.

4.Sebep – HIZLI PARA KAZANMA YOLU SANMAK!

Bazı insanlar bu işi kısa yoldan zengin olmak zan ederler. Bugün gidecek yarın zengin olacak sanarlar. Bu iş düşündükleri gibi değildir. Tıpkı ziraatçılık gibidir. Siz bir mısır tanesi ile başlarsınız sonra gereken bakımı yaptığınız da o mısır tanesini korumaya alırsınız ve sonra bakarsınız ki sizin bir mısır tanesinden binlerce tane olur. Bu işte hemen para kazanmayı düşünmeyiz. Bu işte öğrenme-öğretme-çoğalma olarak görmeliyiz. Bu işin emek verilmeden kazanç elde edilecek bir iş olmadığını değer katmadan yapılamayacağının farkında olarak çalışmalıyız. Eğitimleri alacağız, öğreneceğiz ve kopyalayacağız. Bu işlemleri yaparsak grubumuza odaklanırsak her şey çok daha verimli olacaktır.

5.Sebep – ODAKLANAMAMAK!

Hangi meslekte, hangi işte olursa olsun mutlaka odaklanarak başarı gelir. Odaklanmadan başarıya ulaşan hiç kimse olamaz. Yaptığımız işe de her zaman odaklanmamız ve net olmamız gerekiyor. Odaklanmamak bizi her zaman sıkıntıya düşürür. Güneş normalde bizi ısıtır. Hiçbir yerimizi normal de yakmaz. Peki güneşi bir mercekle bir kendimize odaklasak en fazla beş altı saniye de o mercek güneş ışınını topluyor bir merkeze odaklanmasını sağlıyor ve o nedenle de yakmasını sağlıyor. İşte biz de odaklanırsak yakıcı ve delici olacağız. Eğer ki odaklanmazsak savruk olur ve biraz ısıtır daha da sonra soğuyup gideceğiz. Bu işte ilerleyen başarılı olmuş insanların hepsi odaklanmış oldukları için başarılıdırlar

6.Sebep – İŞİN TANITIMINI BİLMEMEK!

İşimizin tanıtımının öğrenmemizin sebebi alttaki kişilere de öğretebilmektir. İşin tanıtımını her bilen kişi çok büyük lider olmuyorlar. Ama çok büyük liderlerin hepsi işin tanıtımını çok iyi yapanlardır. Eğer bu işte büyük kazançlar elde etmek istiyorsanız işin tanıtımını öğrenmek zorundasınız. Presenter olmak artık sunum yapabilir demek, grubun getirdiği tanıtımlara sunum yapabilir demek. Presenter olmak demek sunumu öğrenmeye başlayabilir değildir. Herkesin sunumu öğrenmesi gerekiyor. Eğer ki sunumunu bilmezseniz, her zaman başkasına muhtaç olacaksınız. Sunum yaparken çok bilgili ve de çok ciddi vizyon sahibi olmamız gerekiyor. İşin ilk göründüğü yer sunumdur. Plana ve detaya hakimsen ve de yeterli materyal varsa o zaman sunum yapılan kişiye bu işin her ciddiyetini ve bedeller ödeyeceğini ona aktarmalıyız.

 7.Sebep – GELECEĞİ GÖREMEMEK!

Bu işte başarısız olan insanlar hep bugüne odaklanmışlar, şuandaki durumlarına odaklanmışlar ve şu anki durumlarının böyle kalıcı olacağını düşünmüşler. Bugün altınızda kayıtlı hiç kimse olmayabilir, bir kişi ya da on kişi olabilir. Bu bugünkü durumdur. Bu sizin durumunuzun hep böyle olacağı anlamına gelmiyor. Şuan yaptıklarımızla ileride çok ciddi paralar kazanacağımızı bilmek gereklidir. 6 ay sonra grubumuzu, gelirimizi hayal edebilmemiz gereklidir. Geleceği görmeyi öğrenmek zorundayız.

8.Sebep – BİR HEDEFİN OLMAMASI!

Başarısız insanların ortak özelliği bir hedeflerinin olmamasıdır. Hedef yaptığımız işe anlam katar. Hedef insana heyecan verir. Hayal kurduğumuzda enerjimiz artar. Eğitimlerimizde de hedef belirlemeyi öğretiyoruz. Bu nedenle içimizi acıtan bir sebep ile hedeflerimize ulaşacağız.

Kasım Yılmaz 
Kişisel Gelişim & Network UzmanlığıOkunma 895 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

loading...
 • Cilt Alt Tonunuza En Uygun Saç Rengini Biliyor Musunuz?
  Cilt Alt Tonunuza En Uygun Saç Rengini Biliyor Musunuz? Cilt alt tonuna uygun saç rengini seçmek, cildi daha sağlıklı ve güzel gösteriyor. Sıcak mıyım yoksa soğuk mu hatta nötr mü? Saçımı sarı renge boyayacağım ama bana yakışır mı? Cildimi solgun göstermeyen kızıl renk hangisi? Sorularının cevaplarını arıyorsanız MOS Kuaförleri’nin açıklamasını okumadan geçmeyin! Cilt alt tonunuzu bilmeniz saçtan makyaja, kıyafetten takı seçimine kadar birçok konuda işinizi kolaylaştırıyor. Özellikle cilt alt tonuna uygun sarı, kahve ya da kızıl saçı seçmek cildi…
  in Güzellik-Makyaj Add new comment Read more...
 • RSV Virüsü Yeni Doğan Bebekleri Tehdit Ediyor
  RSV Virüsü Yeni Doğan Bebekleri Tehdit Ediyor Bu kış kar yağışının az olması ve havaların çok fazla soğumaması, insanların tedbirsizliği ile birleştiğinde virüslerin hızla yayılmasına ve hastalıkların daha uzun sürmesine zemin hazırlıyor.Bu virüslerin çok bilineni grip olsa da, aslında daha bulaşıcı ve yaygın olan RSV (Respiratuar Sinsityal Virus) virüsü çok daha tehlikeli olarak adlandırılıyor. Virüs her yaş grubunu tehdit etse de, özellikle yenidoğanlar ve prematüre bebekler en büyük risk grubunu oluşturuyor. Memorial Ankara Hastanesi Çocuk Sağlığı ve…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Taş Yalnızca Böbrekte Olur Sanmayın...
  Taş Yalnızca Böbrekte Olur Sanmayın... Yanma, batma, kızarıklığa dikkat! Vücutta taş yalnızca böbrekte veya safra kesesinde oluşuyor sanmayın. Gözlerde oluşan yanma, batma veya kaşıntının sebebi gözünüzdeki taş olabilir. Her 10 kişiden 1’inde görülen göz taşı; düzensiz uyku, sigara ve alkol kullanımı, yetersiz su ve meyve tüketimiyle beraber gelişebiliyor. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Fatih Atmaca: “Göz taşı temizlenmediğinde; göz dokusunda oluşan kronik tahriş ile enfeksiyona zemin hazırlar. Temizlenmeyen…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Soğuk Yaralanmasına Dikkat!
  Soğuk Yaralanmasına Dikkat! Soğuğa uzun süre maruz kalmak, hücrelerde ve dokularda doğrudan hasar meydana getirebiliyor. Halk arasında ‘soğuk yaralanması’ olarak da bilinen ‘Pernio’ sonucunda, ayak, kulak ve burun gibi vücudun uç bölgelerindeki damarlarda daralmaya bağlı olarak, dokularda beslenme bozukluğu gelişiyor. Bu da ciltte kızarıklık, kabuklanma ve yanma hissine yol açıyor. Yakında Sibirya üzerinde oluşan 6 Türkiye büyüklüğündeki dev yüksek basınç merkezinin, önce Avrupa'yı, ardından da ülkemizi vurması bekleniyor. Meteoroloji uzmanları Sibirya soğuğunun 28…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Bu Alışkanlıklar Böbrekleri Tüketiyor
  Bu Alışkanlıklar Böbrekleri Tüketiyor Böbreklerimiz bizi sağlıklı tutmak için her gün pek çok yaşamsal görev üstleniyorlar. Vücudumuzdaki atıkları ve fazla sıvıyı uzaklaştırmak için adeta bir filtre işlevi görüyorlar. Ayrıca kan basıncımızı kontrol etmek gibi yine oldukça önemli fonksiyonları da var; içerdikleri mekanizmalarla, ihtiyaca göre, kan basıncını artırıyor veya düşürüyorlar. Böbreklerimizin sorumlulukları bunlarla da sınırlı kalmıyor; kemik iliğinde alyuvar yapımını sağlıyor, D vitaminini aktif hale getirerek kemik sağlığını destekliyor, vücudumuzda gelişen metabolik işlemler sonucunda oluşan…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Beklenmeyen Mevsim Geçişlerinde Yüz Felcine Dikkat!
  Beklenmeyen Mevsim Geçişlerinde Yüz Felcine Dikkat! Küresel ısınmanın getirdiği tahmin edilemeyen mevsim geçişleri ve sıcaklıklar, pek çok kişiyi olumsuz olarak etkiliyor. Bu olumsuz etkilerden biri olan ve yüz sinirinin hasarına bağlı olarak yüz mimik kaslarında fonksiyon kaybına yol açan yüz felci, başka hastalıkların da habercisi olabiliyor. DoktorTakvimi.com doktorlarından Yrd. Doç. Dr. Tuna Kenar, yüz felci hakkında merak edilenleri cevaplıyor.
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Artık Herkes Evinde Elektrik Üretip Satabilecek
  Artık Herkes Evinde Elektrik Üretip Satabilecek Enerji sektöründe büyük bir dönüşümün başladığını vurgulayan Endoks Enerji Genel Müdürü Erman Terciyanlı, “Artık herkes evinde elektriğini üretebilecek, depolayabilecek ve satabilecek” dedi. 25-26 Nisan’da İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 6. Uluslararası Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nın (ICSG 2018) ana sponsorlarından Endoks Enerji Genel Müdürü Erman Terciyanlı, enerji üretiminde yeni bir dönemin başladığını belirterek, “Artık herkes evinde elektriğini üretebilecek, depolayabilecek, gerektiğinde satabilecek ve şebeke dağıtık bir yapıya kavuşacak. Bu…
  in Haberler Add new comment Read more...
 • ​Enfeksiyon Ellerde!
  ​Enfeksiyon Ellerde! Günde yaklaşık 500 kez farkında olmadan yüzümüze dokunduğumuzu ve hastalık yapan mikroorganizmaları ellerimizden yüzümüze taşıdığımızı biliyor musunuz? Medical Park Bahçelievler Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Denizhan Dizdar, “Havaların mevsim normallerinin üzerinde sıcak olması, beklenen kar yağışının gelmemesi ve ülkemizin hem Avrupa, hem Asya’dan gelen hava ve insan trafiğinin ortasında bulunması nedeniyle; üst solunum yolu salgınlarını bu yıl her zamankinden biraz fazla görüyoruz. Her ne kadar beslenmeye dikkat etmek,…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Dikkat! Kafein Vücutta Çatlak Yapıyor
  Dikkat! Kafein Vücutta Çatlak Yapıyor Çatlak oluşumunun en büyük nedenlerinden biri fazla kafein ve asitli besinler tüketmektir. Fazla alınan kafein ve asit vücutta deformasyonlara sebep olacağından tüketimine dikkat edilmelidir. Bu yüzden çikolata, kahve ve kola gibi besinlerin tüketimine dikkat edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken besinler arasında yer alan tuz, fazla miktarda alındığında vücutta fazla su tutup, ödeme sebep olduğundan derinin gerilmesini ve çatlak oluşumuna sebep olacaktır. Çatlakların önlenmesin de dikkat edilmesi gereken bir diğer besin ise…
  in Beslenme-Diyet Add new comment Read more...
 • Kendinizi İyi Hissedin
  Kendinizi İyi Hissedin Tıp dilinde Rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği, estetik cerrahi alanındaki en önemli ameliyat grubunu kapsar. Burun ameliyatı, yüz bölgesinin estetiğini belirleyen en önemli unsurdur. Burnun görünümünü iyileştirirken, yeniden şekil vererek daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamak için uygulanan en bilindik yöntemdir. Özel Ankara HLC Plastik ve Rekonstrüktif Merkezi Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Özerk Demiralp, Rinoplasti hakkında bilgi verdi.
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Kolon Kanserinde 50 Yaş Sonrası Kontrol Önemli
  Kolon Kanserinde 50 Yaş Sonrası Kontrol Önemli Sıklıkla 50 yaş üzerinde ortaya çıkan kolon kanserinde genetik faktörler, sigara kullanımı ve hatalı beslenme alışkanlıkları hastalığın oluşma riskini artırıyor. Erken teşhisin önemine dikkat çeken uzmanlara göre, bağırsak alışkanlığı değişikliği, rektal kanama ve beklenmeyen kilo kaybına dikkat etmek gerekiyor. 50 yaş üzerine rutin kontrol öneren uzmanlar, erken saptamada 5 yıllık sağ kalım oranının %93 olduğunu vurguluyor. Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nden Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Şerafettin Özer, kolon kanserinin…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Şaşılık Tedavisi İhmale Gelmez
  Şaşılık Tedavisi İhmale Gelmez Çocuklarınızın üzerine titriyor, adeta gözlerinin içine bakıyorsunuz… Peki göz muayenelerini düzenli yaptırıyor musunuz? Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehdi Süha Öğüt, erken yaşlarda göz muayenesinin kritik önem taşıdığını belirterek, bu sayede çocukluk döneminde sık rastlanan ancak gözden kaçabilen bazı hastalıkların teşhisinin mümkün olabileceğini söylüyor. Onlardan biri de, hafif seviyede olduğunda fark edilemeyebilen ancak çok iyi bir muayene ile tespit edilebilen şaşılık. Prof. Dr. Mehdi Süha Öğüt, çocuklarda…
  in Aile ve Çocuk Add new comment Read more...
 • Baş Dönmesinin En Sık Nedeni İç Kulak
  Baş Dönmesinin En Sık Nedeni İç Kulak İnsanın kendisinin ya da etrafındaki eşyaların hareket ettiğini sanması olarak tanımlanan vertigo yani baş dönmesi pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Tedavisi de buna göre değişiyor. Dengesizlik tedavisinde egzersizler büyük önem taşıyor. “Özellikle 'Dengemi kaybediyorum, düşeceğim' hissi yaşıyorsanız hemen bir hekime görünmelisiniz” diyen Liv Hospital Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Caner Kesimli “Baş dönmesinin pek çok nedeni olabilir ama en sık karşılaşılan nedeni iç kulak hastalıklarıdır. Dinamik Posturografi…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Yüz Güzelliği İçin İlk Adım
  Yüz Güzelliği İçin İlk Adım Işıldayan, şekilli ve çıkık elmacık kemikleri pek çoğumuz için yüz güzelliğinin ana unsurudur. Ancak doğal yaşlanma süreci ve çevresel faktörler nedeniyle yüz şekli değişir; gençlikteki üçgen görünümü, yer çekiminin de etkisiyle kaybolur. Oysa küçük bir dokunuşla, yüz üçgeni eskiye döndürülebilir. Yer çekimi, doğal yaşlanma süreci ve çevresel faktörler kendini önce yanaklarda gösterir. Yaşla birlikte özellikle yanaklar hacmini kaybeder ve bu da sarkmaya sebep olur. Yaşlanmanın kemiklerden başladığına dikkat çeken Dr.…
  in Güzellik-Makyaj Add new comment Read more...
 • Dünyada Her Gün 7 Bin Bebek Yaşamını Yitiriyor
  Dünyada Her Gün 7 Bin Bebek Yaşamını Yitiriyor Dünyada her gün 1 ayını doldurmamış 7 bin bebek hayatını kaybederken, her yıl 2 milyon 600 bin bebeğin daha bir aylık bile olmadan öldüğü belirlendi. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, dünyada yaşanan bebek ölümlerini ve medya yansımalarını inceledi. Ajans Press’in Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, dünyada her gün 1 ayını doldurmamış 7 bin bebek hayatını kaybederken, her yıl 2 milyon 600 bin…
  in Aile ve Çocuk Add new comment Read more...
 • Omurilik Felcinde Kök Hücre Umudu
  Omurilik Felcinde Kök Hücre Umudu - SPORLA UĞRAŞAN KİŞİLER “OMURİLİK FELCİ”NE DAHA FAZLA DİKKAT ETMELİ -OMURİLİK FELCİNDE KÖK HÜCRE UMUDU Her yıl binlerce kişi trafik kazaları, denize atlama ve spor yaralanmaları sonucunda “omurilik felci” ile karşı karşıya kalıyor. Konuyla ilgili son günlerde artış yaşanan “omurilik felci” vakalarına dikkat çeken Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu; kök hücre uygulaması ve omurilik felçlilerine uygulanan tedavi yöntemlerini anlattı.
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Hijyenik kadın pedleri ne kadar güvenilir?
  Hijyenik kadın pedleri ne kadar güvenilir? Tipik bir kadın, yaşamı boyunca 12 binden fazla ped veya tampon kullanır. Acaba bu ürünlerin uzun dönem kullanımı ne kadar güvenli? Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, kadınların kullandığı ama güvenirliği ile ilgili yeterli araştırma bulunmayan hijyenik ped, tampon ve vajinal duş gibi ürünler hakkında önemli bilgiler verdi:
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Çocuklarınıza Yüksek Sesle “Hayır” Demeyi Öğretin!
  Çocuklarınıza Yüksek Sesle “Hayır” Demeyi Öğretin! Yürümeye başladıktan sonra çocuğa mahremiyet algısının öğretilmesinin çok önemli olduğunu belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Çocuğa birinci dereceden akrabası da olsa, vücuduna dokunmak isteyen birine ‘Hayır’ demesi konusunda ciddi bir eğitim vermek gerekiyor” uyarısında bulundu. Prof. Dr. Tarhan, “Savunmasız ve korumasız bir çocuğa cinsel istismar yapan bir suç makinasına bir şekilde bedel ödetmek gerekiyor” ifadelerini de kullandı.
  in Aile ve Çocuk Add new comment Read more...
 • Dikkat! İhmal Edilen Öksürük KOAH Habercisi Olabilir...
  Dikkat! İhmal Edilen Öksürük KOAH Habercisi Olabilir... KOAH, dünyada her yıl ortalama 4 milyon, Türkiye’de ise 50 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor. Ülkemizde 40 yaş üstündeki her 10 kişiden birinin mücadele ettiği KOAH, Türkiye’de yaşanan ölümlerin nedenleri arasında dolaşım sistemi hastalıkları, kalp hastalıkları ve tümörlerden sonra dördüncü sırada yer alıyor. Central Hospital’dan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Mübeccel Akman, KOAH hastalığı hakkında bilinmeyenleri açıklıyor.
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Diş Kaygısı ve Korkusunun İlacı Müzik
  Diş Kaygısı ve Korkusunun İlacı Müzik Diş tedavisi kaygısı çocuklarda, gençlerde ve yetişkinlerde oldukça sık gözlemlenen ve tedavi süresini oldukça kötü etkileyen önemli bir durumdur. Bu durum yaklaşık olarak yetişkinlerin % 20 sini, çocukların ise % 43 ünü etkilemektedir. Okan Üniversitesi Diş Hastanesi Endodonti Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Burçin Arıcan Öztürk, ‘’Diş tedavisi kaygısının bilinen en büyük nedeni ağrı ve ağrı oluşma olasılığıdır. Bu nedenle hekimlerin ağrıyı iyi yönetmeleri gerekmektedir. Özellikle kaygılı hastanın bilinci açıkken oluşturulan…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Beyin Felci ile İlgili Merak Edilenler
  Beyin Felci ile İlgili Merak Edilenler Beyin felci ya da diğer adıyla inme; beyne giden damarların tıkanması sonucunda beyne kan gitmemesi ya da aşırı gitmesi ile damarlarda meydana gelen yırtılmalar, beynin bir bölgesinin hasar görmesi gibi durumların oluşması ile meydana gelir. Liv Hospital Nöroloji Uzmanı Dr. Aylin Öztürk Yavuz inmeyle ilgili merak edilenleri anlattı.
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • “Midem ya da omzum ağrıyor” dediğiniz safra kesesi taşı olabilir!
  “Midem ya da omzum ağrıyor” dediğiniz safra kesesi taşı olabilir! Gün içerisinde özellikle de midenizde ve omzunuzda şiddetli ağrılar hissediyor, ancak işlerin koşuşturmacası içerisinde ya yediğiniz şeylere ya da stres ve çok çalışmanıza bağlıyorsanız dikkat! Zira şikayetleriniz safra kesesi ile ilişkili olabilir. Acıbadem Bakırköy Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Ümit Ünal, “Bu taşlar ile ilgili doğru bilgiler edinmek bazen hayat kurtarırken, bazen gereksiz yere ameliyat yapılmasının önüne geçilmesini sağlar” diyor. Doç. Dr. Hakan Ümit Ünal, safra kesesi taşlarına yönelik…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Doğru Yiyeceklerle Kış Hastalıklarından Korunun
  Doğru Yiyeceklerle Kış Hastalıklarından Korunun Soğuk havalar ve ani ısı değişimlerinin etkisiyle artan hastalıklardan korunmanın yolu sağlıklı beslenmeden geçiyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Dilistan Shipman kış aylarında tüketilmesi gereken besinleri anlattı. Hastalıklara zemin hazırlayan soğuk havalar ve ani ısı değişimleri, yetersiz ve dengesiz beslenmenin de etkisiyle sağlığı olumsuz etkiliyor. Vücudu kış hastalıklarından koruyacak ve canlandıracak yiyecekleri İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç.…
  in Beslenme-Diyet Add new comment Read more...
 • İdrar Kaçırmaya Karşı Bu 10 Gıdayı Dikkatli Tüketin
  İdrar Kaçırmaya Karşı Bu 10 Gıdayı Dikkatli Tüketin Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülen aktif mesane yani idrar kaçırma sorunu, sosyal yaşamı olumsuz etkilediği gibi psikolojik sorunlara da neden olabiliyor. Farklı hastalıklardan kaynaklanabilen idrar kaçırma sorunu gün içinde tüketilen besinlerin içeriğiyle de bağlantılı olabiliyor. Memorial Hizmet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Tea Tavadze, idrar kaçırma sorunu ve tüketilmemesi gereken gıdalar hakkında bilgi verdi.
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Anestezi Korkusuna Son Veren 5 Önemli Gelişme
  Anestezi Korkusuna Son Veren 5 Önemli Gelişme Cerrahi bir işlem söz konusu olduğunda, birçoğumuzun anestezi nedeniyle “uyanamama” endişesine girdiğimiz bir gerçek. Binlerce yıllık geçmişi bulunmasına ve son derece güvenilir bir işlem olmasına karşın anesteziye ait korku ve endişeler hala devam ediyor. Özellikle son 30 yıl içinde, hasta güvenliğini en üst düzeye çıkaran bilimsel ve teknolojik gelişmeler olduğunu söyleyen Acıbadem Altunizade Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fevzi Toraman, anesteziye karşı duyulan korku ve endişelerin gereksiz…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Duygusal Yeme Alışkanlığından Kurtulmanın Yolları
  Duygusal Yeme Alışkanlığından Kurtulmanın Yolları Aç olmadığınız halde kendinizi özellikle sağlıksız atıştırmalıklar yerken bulduğunuz oldu mu? Cevap ‘evet’ ise o an ya çok stresli bir dönemden geçiyor ya da anlık olarak sinirlendiğiniz/üzüldüğünüz bir olay yaşamış olabilirsiniz. Yediklerinizin size fazla kilolar olarak dönmemesi için bu duygusal yeme davranışından kaçınmanız için neler yapmanız gerekiyor? Lotus Obezite Cerrahisi Merkezi Klinik Psikoloğu Merve Saraçoğlu, obeziteden korunmanın önemli bir adımı olan duygusal yeme alışkanlığından kurtulmanın yollarını anlattı. Psikolog Merve Saraçoğlu; …
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Gripten Sonra En Çok Bu Hastalık Görülüyor!
  Gripten Sonra En Çok Bu Hastalık Görülüyor! Ülkemizin olduğu gibi dünyanın da ağız ve diş sağlığı karnesi kırıklarla dolu. Okul çağındaki çocukların yüzde 90’ına yakınında, yetişkinlerin de yaklaşık yüzde 100’ünde çürük bulunduğunu bildiren Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, diş çürüğü gripten sonra en çok görülen çocukluk çağı hastalığı! Sağlık Bakanlığı verilerine göre de, ülkemizde 0-12 yaş arası her 100 çocuktan 84’ünün en az bir çürüğü bulunurken, 6 yaş grubundaki çocuklarda diş fırçalama oranının sadece yüzde 10’da kaldığını belirten …
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Mükemmel Görünümlü Bir Vücuda Sahip Olmak Elinizde
  Mükemmel Görünümlü Bir Vücuda Sahip Olmak Elinizde Beslenmemize dikkat etsek de, diyet yapsak da, spor yapsak da vücudumuzun bazı bölgelerindeki fazlalıklardan ve kötü görünümdeki çatlak izlerinden, portakal kabuğu görünümden bir türlü kurtulamayız. Dr. Hande Ulusal, çatlak izlerinden ve selülitlerden kurtulmak, fit görünmek ve bölgesel yağlanmada etkili mezoterapi yöntemi hakkında bilgi verdi. Bölgesel zayıflama uygulamalarında, selülitleri gidermede, hamilelikte oluşan çatlakların onarımında, gıdının toparlanmasında ve yüz gençleştirme işlemlerinde daha çok mezoterapinin tercih edildiğini söyleyen Dr. Hande Ulusal “Bu yöntemde…
  in Güzellik-Makyaj Add new comment Read more...
 • Saç Renginizi Seçerken Cilt Alt Tonunuzu Hafife Almayın
  Saç Renginizi Seçerken Cilt Alt Tonunuzu Hafife Almayın Cilt alt tonuna uygun saç rengini seçmek, cildi daha sağlıklı ve güzel gösteriyor. Sıcak mıyım yoksa soğuk mu hatta nötr mü? Saçımı sarı renge boyayacağım ama bana yakışır mı? Cildimi solgun göstermeyen kızıl renk hangisi? Sorularının cevaplarını arıyorsanız MOS Kuaförleri’nin açıklamasını okumadan geçmeyin! Cilt alt tonunuzu bilmeniz saçtan makyaja, kıyafetten takı seçimine kadar birçok konuda işinizi kolaylaştırıyor. Özellikle cilt alt tonuna uygun sarı, kahve ya da kızıl saçı seçmek cildi…
  in Güzellik-Makyaj Add new comment Read more...
 • İhmal ve İstismari Bildirmemek de Suç!
  İhmal ve İstismari Bildirmemek de Suç! Çocuğa yönelik cinsel istismar olaylarının önlenmesinin toplumsal bir sorun olduğuna dikkat çeken uzmanlar, bu konuda eğitimin önemini vurguluyor. Türkiye’de cinsel suçların %46’sının çocuklara karşı işlendiğini belirten uzmanlar, ihmal ve istismarı yetkili kurumlara bildirmemenin bir suç olduğunu hatırlatıyor. Üsküdar Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilgün Sarp, son günlerde çok konuşulan çocuğa yönelik cinsel taciz ve istismar olaylarında yetkili kurumların bildirilmesinin önemine dikkat çekti. Prof. Dr. Nilgün Sarp, şu değerlendirmelerde…
  in Haberler Add new comment Read more...

Günlük Burç

 

Günlük falınızı Okuyun

Haberler

"Doktor
Doktor Gönül Ateşsaçan
Sevil Yavuz

İlginizi Çekebilir...

 • Zeytinyağlı Bamya
   Zeytinyağlı Bamya MalzemelerBamya (1 kg)Soğan (2 adet)Domates (2 adet)Havuç (1 adet)Sarı Biber (1 adet)
  Read 2439 times Read more...
 • Şeker Engelleyici Diyetler
  Şeker Engelleyici Diyetler İlk olarak 1995'de piyasaya çıkan Sugar Busters, 1998'de yeniden yayımlanmış, dünya çapında bir kitap haline gelmiştir. Yazar her türlü harici şeker ve glisemik indeksi yüksek yiyeceklerin alımından kaçınarak kilo verilebileceğine ve daha sağlıklı kalacağımıza inanıyor. Insülin direncinin obeziteye neden olduğuna…
  Read 2717 times
 • İmaj Kaygısı Sigara Bağımlısı Yapabilir!
  İmaj Kaygısı Sigara Bağımlısı Yapabilir! Bırakınca kilo alıyorum, hamile kalınca içmeyeceğim, çevremde herkes kullanıyor, bu benim tek zevkim… Sigara bağımlıları zararlarını bildikleri halde pek çok bahane ile bu alışkanlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Kullanım yaşının gelişmiş ülkelere göre Türkiye’de çok daha düşük olması ise önemli bir…
  Read 30 times Read more...
 • HPV infeksiyonu (Genital Siğiller)
  HPV infeksiyonu (Genital Siğiller) HPV insanlarda enfeksiyona neden olan bir tür virüstür. HPV'nin 100 civarında türü vardır. Bunlardan bazıları elde ve ayaklarda siğillere neden olurken, bazıları cinsel bölgede ortaya çıkan genital siğillere ya da başka bir adıyla kondiloma yol açarlar. Bazı türleri ise kadınlarda…
  Read 849 times Read more...
 • Şaşılık Tedavisi İhmale Gelmez
  Şaşılık Tedavisi İhmale Gelmez Çocuklarınızın üzerine titriyor, adeta gözlerinin içine bakıyorsunuz… Peki göz muayenelerini düzenli yaptırıyor musunuz? Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehdi Süha Öğüt, erken yaşlarda göz muayenesinin kritik önem taşıdığını belirterek, bu sayede çocukluk döneminde sık rastlanan ancak gözden…
  Read 16 times Read more...
 • Patlıcan Kebabı
  Patlıcan Kebabı Malzemeler1 kg kuşbaşı et2 çorba kaşığı margarin3 çorba kaşığı sıvıyağ2 adet iri soğan2 çorba kaşığı tatlı salça
  Read 2737 times Read more...
 • Ağrısız Normal Doğumun Yolu Epidural Analjeziden Geçiyor
  Ağrısız Normal Doğumun Yolu Epidural Analjeziden Geçiyor Anne olmayı isteyen birçok kadın için doğum sırasında yaşayacağı ağrı büyük bir korkudur. Halk arasında “ağrısız doğum” ve “prenses doğum” olarak da tanımlanan Epidural Analjezi, geliştirilmiş yeni ilaç ve teknikler sayesinde doğum sırasında oluşan ağrıyı büyük ölçüde ortadan kaldırıyor. İAÜ…
  Read 39 times Read more...
 • Sebzeli Tavuklu Börek
  Sebzeli Tavuklu Börek Malzemeler2 adet yufka1 adet havuç2 adet kabak1 adet pırasa1 parça tavuk göğsü
  Read 1914 times Read more...
 • Nuray Sayarı Haftalık Burç Yorumu Yay Burcu(14-20 Aralık)
  Nuray Sayarı Haftalık Burç Yorumu Yay Burcu(14-20 Aralık) YAY BURCU Bu hafta ilişkilerde iletişim ve hareketlilik hız kazanacak. Aşk ve ilişkiler gündeminizin ana temasını oluşturabilir. Aradığınız aşkı katıldığınız bir arkadaş davetinde ya da dernek faaliyetlerinde bulabilirsiniz. Bazı Yaylar kalıcı birlikteliklere adım atarken bazıları da ayrılık kararı alabilirler.
  Read 635 times Read more...
 • Kuranı Kerimden Amel İle İlgili Ayetler
  Kuranı Kerimden Amel İle İlgili Ayetler (Ey Muhammed) iman edip salih amellerde bulunanları müjdele. Gerçekten onlar için altlarından ırmaklar akan cennetler vardır. Kendilerine rızık olarak bu ürünlerden her yedirildiğinde: “Bu daha önce de rızıklandığımızdır” derler. Bu, onlara, (dünyadakine) benzer olarak sunulmuştur. Orada, onlar için tertemiz eşler…
  Read 772 times Read more...
 • Yumurtalık Kistleri
  Yumurtalık Kistleri Over kistleri her yaşta görülse de çoğunlukla üreme çağlarında ortaya çıkarlar. Kistler çoğunlukla fonksiyonel ve zararsızdırlar. Yumurtalık (over) işlevi itibarıyla kist üretebilir. Üreme çağındaki her kadın her ay follikül adı verilen ve içinde yumurta hücresini içeren küçük bir kist geliştirir…
  Read 4618 times Read more...
 • Fal Ve Gayb İle İlgili Hadisler
  Fal Ve Gayb İle İlgili Hadisler 535- Mu’âviye İbnu’l-Hakem es-Sülemi (radıyallahu anh) anlatıyor:“Ben Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) ile birlikte namaz kılıyordum. Derken cemaatten bir şahıs hapşırdı. Ben:“Yerhamükallah dedim. Cemaattekiler bana bed bed baktılar. Bunun üzerine (kızıp):“Vay başıma gelen, niye bana böyle bakıyorsunuz?” dedim. Bu sefer ellerini dizlerine…
  Read 664 times Read more...
 • Torpil-Rüşvet; KUR'AN Ne Diyor?!
  Torpil-Rüşvet; KUR'AN Ne Diyor?! Torpil-rüşvet; bu memleketin başına belâ olmaya devam edecek gibi duruyor. Herkes işini sonuçlandırabilmek için bir torpil peşinde. "Ben bu işi nasıl hak yoluyla çözerim?" çabası yerini, "Kim bu işi çözer?" aramasına bırakmış! Bu konuda en büyük zararı gençlerimiz görüyor; -gerçekte…
  Read 580 times Read more...
 • İzsiz Meme Estetiği Mümkün Mü?
  İzsiz Meme Estetiği Mümkün Mü? Ameliyatsız estetik uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Medikal dolgu uygulamaları göğüs estetiği için kullanılabiliyor. Üstelik kesisiz, ağrısız, izsiz ve günlük hayatı etkilenemeyen iyileşme süreciyle, önümüzdeki yılların favori estetik uygulamaları arasında yer alacağı öngörülüyor. Ameliyatsız göğüs estetiği hakkında bilgiler veren Estetik…
  Read 556 times Read more...
 • Yoğun Çalışanlar İçin Pratik Ve Sağlıklı Beslenme Önerileri
  Yoğun Çalışanlar İçin Pratik Ve Sağlıklı Beslenme Önerileri İş yerinde sabahları şekerli çay ve simit yerine, badem, ceviz, incir tüketin... Uzun çalışma saatleri ve yoğun iş temposunun kişileri ne yediğinin farkına varmadan sağlıksız beslenmeye ittiğini belirten Herbalife Beslenme Danışma Kurulu Üyesi Doç. Dr. İsmet Tamer, “iş yerinde her…
  Read 695 times Read more...
 • Kasık Fıtığında Klasik Açık Cerrahi Ve Laparoskopik Yöntemler
  Kasık Fıtığında Klasik Açık Cerrahi Ve Laparoskopik Yöntemler Fıtık kavramı organ ve dokuların kendilerini sınırlayan duvarlardaki zayıf noktalardan dışarıya doğru bir yol oluşturması ve bulunmaları gereken yerden taşmaları olarak ifade edilebilir. Kasık fıtığı ise karın boşluğu içinde bulunan ince barsak, kalın barsak, omentum (karın içindeki yağlıdoku) gibi organların,…
  Read 107 times Read more...
 • Düşük Kalorisi ile Diyet Listelerinin Vazgeçilmezi
  Düşük Kalorisi ile Diyet Listelerinin Vazgeçilmezi Hem tadı hem de sağlık açsısından faydaları ile özellikle Avrupa ülkelerinde popüler olarak tüketilen Yıldız Meyvesi, bulaşıcı hastalıklara karşı vücut direncini artırırken, düşük kalorili olması nedeniyle diyet listelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Uzak Doğu’nun egzotik tatlarından, tatlı - ekşi aromalı…
  Read 167 times Read more...
 • ASTROLOJİ DE GEÇMİŞ HAYATLARIN ÖNEMİ!
  ASTROLOJİ DE GEÇMİŞ HAYATLARIN ÖNEMİ! Ruhumuzun yolculuğu geçmişten geleceğe doğru devam eder. Ruhun bilgeliği, onun anıların da ve deneyimlerin de yatar. Astrolojik doğum horoskopların da ruhun getirdiği özellikler ve bu yaşamda ki deneyimleyeceği yaşam alanları ile ilgili de bilgilerin var olduğunu artık biliniyor.
  Read 1152 times Read more...
 • Nuray Sayarı Haftalık Burç Yorumu Terazi Burcu (25-31 Temmuz 2016)
  Nuray Sayarı Haftalık Burç Yorumu Terazi Burcu (25-31 Temmuz 2016) TERAZİ BURCU Bu hafta Gelecek hedeflerinizde, kariyerinizde daha gerçekçi ve bilinçli olduğunuz bir dönemde olabilirsiniz.
  Read 651 times Read more...
 • Evde Sağlık Modeli Sağlık Masraflarını Düşürüyor
  Evde Sağlık Modeli Sağlık Masraflarını Düşürüyor MEDICAL CENTER’IN EVDE SAĞLIK HİZMETİ 80 BİN KİŞİYE ULAŞTI EVDE SAĞLIK MODELİ SAĞLIK MASRAFLARINI DÜŞÜRÜYOR Sağlık alanında hizmetin şekli büyük bir değişimden geçiyor. Hastaneyi hastanın ayağına getiren yeni uygulama ile evde hastane ortamının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tam donanımlı bir…
  Read 31 times Read more...
 • Kordon Kanı Bankacılığı
  Kordon Kanı Bankacılığı Kök Hücre Saklanması Anne karnındaki bebek, göbek kordonu (umblikal kord) aracılığı ile anneden beslenir. Göbek kordonu sonundaki plasenta-eş anne rahmine yapışık olup, bebek ile anne arasındaki besin ve oksijen alışverişini sağlar. Alınan kordon kanı ise; bebek doğduktan sonra kordon ve…
  Read 1766 times
 • Sonbahar İçin 10 Altın Öneri
  Sonbahar İçin 10 Altın Öneri Toprağın yeniden hasata hazırlanmasında olduğu gibi yazın yaşanılan tembellik ve rehavetin sonrası başlayacak okul ve iş hayatına hazırlık için bazı önlemler almanın da zamanı geldi. Dr.Fevzi Özgönül, ‘Sonbahara girerken sağlığınızı ihmal etmeyin. Yaz günlerinin hareketli günlerinde yorulan bünyenizi sonbahara hazırlayın.…
  Read 545 times Read more...
 • Hayvanlara ve Bitkilere Reiki Uygulaması
  Hayvanlara ve Bitkilere Reiki Uygulaması Bütün hayvanlar Reiki’yi çok sever. Onlar, insan eli tarafından kendilerine özel bir şey verildiğini içgüdüsel olarak algılar. Reiki’yi kabul etmeyen bir hayvanla karşılaşmak olağandışı olur.Bütün hayvanlar, Reiki uygulaması yapıldığı zaman sakinleşir ve rahatlar. Birçok evcil hayvanın insanlara benzeyen bir anatomik…
  Read 5930 times Read more...
 • Mısırlı Pilav
  Mısırlı Pilav Malzemeler1 çorba kasesi prinç1,5 çorba kasesi su2 yemek kaşığı sıvıyağ1 yemek kaşığı tereyağ1 kutu mısır
  Read 2402 times Read more...
 • Acil Durum Yangın Tatbikatı
  Acil Durum Yangın Tatbikatı Lüleburgaz Belediyesi Ve Özel Balkan Hastanesi Ortak çalışması ile Lüleburgaz İtfaiyesi Amiri Mustafa ÖZARI Önderliğinde İş güvenliği Kapsamında Acil durum yangın tatbikatı Hastane Kalite Ve İş güvenliği Sorumluları, Hastane Müdürü ve Personel ekibin katılımı ile Uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Yapılan Uygulamalarda…
  Read 85 times Read more...