Yaşadığınız her sorundan daha güçlü ve üstünsünüz

Selma BARAN

Hayatımızda bazen bir sorunun içinde sıkışıp kalmış gibi hissederiz. Kimse sizi anlamak istemiyor gibidir. Ya da sanki hepsi anlaşmış da karşınızda duruyorlardır. Gitsen gidemezsin kalsan çözemezsin. Derken negatif alandan işlemeye başlar düşünceler, duygular. Offflamalar, ne yapsam olmuyorlar…

İşte sizin bu yaşananlardan daha güçlü ve üstün olduğunuzu fark etmenin tam da zamanı. Düşüncelerinizi kontrol ettiğinizde o negatif alanda savrularak dibe çekilmek yerine suyun yüzeyine çıkabilirsiniz. Kontrol edemediğiniz bir şeylerin olduğunu fark ettiğinizde ilahi sistemin sizin için güzel bir hazırlık yaptığını bilmelisiniz. İlahi sisteme güvenmelisiniz. Çözüm odaklı pozitif düşünmeyi seçmelisiniz.

Söylemesi kolay demeyin. Siz bunu seçtiğinizde beyniniz buna itaat edecektir. Bunu bilin. Durumu değiştirmek için zihinden işleyerek yapılacak her şeyi yaptınız zaten. Sıra akışa teslim olmakta. Hayata karşı esnek olmakta. 

Bunun için yapabileceklerinizi sıralayalım:

1-İlahi sisteme güvenmek.

2-Dua ederek, meditasyon yaparak, şükür enerjisine geçerek gevşemek.

3-Kontrol dürtüsünü bırakıp, bu durumu nasıl kolayca çözebilirim, nasıl kolayca değiştirebilirim diye soru sorarak, çözüm odaklı düşünmek. (Bunun için neler mümkün de eklerseniz şahane olur)

4-Sonrasında size sunulan işaretlerin farkında olarak, cevaplara göre yol alıp  akışa bırakmak.

5-Ve artık olanın hayrınıza olduğuna güvenerek olanı olduğu gibi alıp kabul etmek.

Selma Baran’la Hayatın Özü

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir