Realitenin Yalanları ve İlahi OL’AN

Abone Ol 

Arzu DEMİRDÖVEN

Bu realitenin bir sürü yalanı vardır fakat bana en ilginç gelenlerden biri “Kolay olan değersizdir, zor olanı yapmak asıl marifet” yalanı.

Bu bakış açımız sebebiyle bizim için daha fazla kolaylık, neşe, ihtişam oluşturacak olan ihtimallere gözlerimizi kapatmış oluruz. Kolaylıkla erişebildiğimiz hizmetlerden tutun, hayatımızda zorluk çıkarmayan partnerlerin çekici gelmemesine kadar bir çok alanda bizi kolay olanı baştan elemeye iter bu bakış açısı.

Başka neleri baltalarız bu bakış açısından işlersek? 

Kendimizi, kendi yeteneklerimizin kıymetini. Örneğin; sizin için her zaman lezzetli yemekler yapmak kolay bir yetenek. Bunu herkesin yapabileceği ve bu yüzden de bunun övülesi ya da para kazanılası bir özellik olmadığına inanırsınız. Bu da sizi, internetten yemeklerinizi pazarlama olasılığından veya bir lokanta açma ihtimalini düşünmekten alıkoyar.

Aynı şey düşüncelerini kolaylıkla yazıya döken bir birey için de geçerlidir. Bu bakış açısından işleyen biri, sırf bu sebeple kitap yazma fikrinden her zaman uzak kalacaktır hatta belki aklına bile gelmez “Kendi kendime bir şeyler karalıyorum, bunu herkes yapar” der geçer. 
Seçimlerimizi yaparken baştan bir karara varıp sonuçtan emin bir şekilde düşünerek seçim yapmaktansa, enerjiyi takip etmeyi hatırlasak bu ne yaratırdı?

PEKİ NASIL TAKİP EDİLİR ENERJİ?


Aslında her şey gibi bunun da bilincindesiniz fakat ben naçizane hatırlatıcı olayım. Bir seçim yapacağımız zaman o şeyle ilgili bilgi bize ilahi kanaldan aslında her daim gelir. Biz ne kadar FARKINDA ve UYANIK isek, gelen bilginin farkında oluruz. “Şu an neyi seçsem acaba” dediğiniz ilk 5-10 saniye kalbinize gelen hissiyat GERÇEK olandır. Sonrasında zihin devreye girer ve mantıken doğru seçim hangisi olur diye sizi yönlendirir. 

Seçim sırasında bir şeyin enerjisine bakarken bazen hiç de mantıklı gelmeyen ihtimali fısıldayabilir size iç sesiniz. O noktada kafanız karışabilir. Fakat şundan emin olunuz, ilk saniyelerde size gelen rahatlık, açık nefes “BUNU SEÇ” , ilk saniyelerde size gelen sıkışıklık, kesik nefes “BUNU SEÇME” demektir. Çünkü biz ilahi olana KALP ve NEFES ile bağlıyız. O bağlantının gücü çok şeye muktedir.
 

Başta bizim için mantıklı göründüğü için seçtiğimiz sonrasında ise getirisinden memnun kalmadığımızda ”Aslında diğerini seçmek gelmişti o an içimden ama; şu şu sebepten seçmedim” dediğiniz oldu mu hiç?İşte o an, GERÇEK olanı fısıldayan sesi fark ettiğiniz andır.


Bu realitenin yalanlarından ne kadar kendimizi arındırırsak, inanın hayat o kadar kolay ve eğlenceli bir hal alacaktır. 

Peki bu nasıl olacak?

İLAHİ ÖZÜMÜZLE BAĞLANTIMIZI GÜÇLENDİREREK. Meditasyon, dua, namaz, yoga, doğada yürüyüş, dans, yazmak… Hangisi sizin bağlantınızı güçlendirmeyi kolaylaştırıyorsa…

SEÇİM SİZİN!😊

Sevgimle🌹

Arzu DEMİRDÖVEN

İnstagram : yeni1senicin

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir