Jüpiter – Plüton Kavuşumu 2020

Uzun bir süredir etkisinde olduğumuz JÜPİTER ve PLÜTON gezegenlerinin OĞLAK burcu 2020 kavuşumlarının ilki Pazar sabah erken saatlerde tam olarak kesinleşiyor.

2020’deki 2. birleşme hem Jüpiter hem Plüton Retro hareketteyken 30 Haziran’da, sonuncusu ise ikisi de düz hareketteyken 12 Kasım’da gerçekleşecek.

JÜPİTER genişleme ve büyüme enerjisini, PLÜTON krizle gelen değişim ve dönüşümleri, kavuşumun gerçekleşmekte olduğu OĞLAK burcu ise yeniden yapılanma, düzen ve sistem getirme, inşa etme ve de maddi olan şeylerle alakalı olduğuna göre bu kavuşumun hem kitlesel hem de bireysel ölçekte etkilerini kısaca şöyle özetleyebiliriz. 

Kitlesel anlamda en önemli etkisi çok açıktır ki hızla yayılmakta olan salgın bir hastalık üzerinden tüm dünya düzenini yeniden yapılandırmaya çalışmasıdır. Maddi ve ekonomik konulara önemli bir vurgu yapmaktadır; iş çevrelerini ve iş adamlarını bir yandan büyük düşünerek büyümeye sevk ederken diğer yandan da onları yeniden yapılanmaya zorlamaktadır. 

Bireysel ölçekte baktığımızda ise PLÜTON’un güç, hırs, tutku ve azim enerjisini; JÜPİTER’in genişleme, büyüme, yayılma, gelecek, vizyon, sınırsızlık gibi özellikler ile bir araya getirince, her birimizin kendi geleceğimize yönelik büyük düşünmek için yüksek bir arzu duymakta olduğumuz şeklinde yorumlayabiliriz.

Söz konusu OĞLAK burcu ve dolayısıyla TOPRAK elementi olduğu için, işin içinde temkinli ve sağlamcı adım ve planların olması kaçınılmazdır.

Demek ki bu yeni dönem bizden, hırs ve azimle çalışmayı, rasyonellikten ve gerçeklerden sapmamayı, sorumluluk alarak ve gayret göstererek, geleceğimizi garantiye almak üzere büyük düşünmemizi, bir anlamda kendi geleceğimizi yeniden yapılandırma yolu yeni bir düzen ve şekil vermemizi istemektedir.  

Herkes kendi Doğum Haritasında OĞLAK burcunun temsil ettiği yaşam alanlarını bularak, kendi geleceğini hangi alanlarda şekillendirebileceğini anlayabilir ve işe oradan koyulabilir.

JÜPİTER ve PLÜTON arsındaki bu birleşmelerin gerek kitlesel gerekse bireysel bağlamda ne ifade ettiğini, sözü fazla uzatmadan açıklamaya çalıştım. Umarım farkındalık yaratabilmişimdir. Bütünün ve fert olarak hepimizin hayrına olmasını dilerim.

Özlem Şekeroğlu @astrologozlemsekeroglu

Jüpiter – Plüton Kavuşumu 2020” için bir yorum

  • 7 Nisan 2020 tarihinde, saat 11:56
    Permalink

    Teşekkürler. Her yazıda farklı bir şeyler öğreniyoruz.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir