İlişkilerde astroloji ve mutluluk

Astrolojide toplumda yaygın olarak kişinin Güneş burcu veya Yükselen burcuna göre genel bir kanıya ulaşılır.

Abone Ol 

 Halbuki kişinin özü ne yükselende ne de Güneş’te bulunur.

Bir insanı tanımak kişinin Ay’ını tanımakla başlar. Çünkü Yükselen ve Güneş burcu kişinin Dünya’da deneyimlediği ve kendi algısını bilinçli bilinci ile yansıttığı gerçekliklerdir. Bunlar toplumsal kimlik ve bireysel kişilik olarak akseder.

Yukarıda bahsettiğim bu astrolojik entstrümanlarla, kişiye dışarıdan bir bakış atarsınız ancak kişinin hakikatini görmek ve anlamak doğum haritasındaki Ay’ın çözümlenmesi ile mümkündür.

Not : Burada bir kişiye bakmak ile bir kişiyi görmek( anlamak) arasındaki farkı düşünün.

Şimdiki deneyim alanında, kişisel Yükselen ve Güneş bilinçli olarak kendi gerçekliğini yaratmaya uğraşsa da, kendi hakikatimizden kaçamadığımız tek noktadır doğum haritamızdaki Ay’ımız.

Çünkü o nokta bilinçsiz edinimler (anılar-davranış kalıpları-yargılar), dürtü ve duygu merkezi ile doludur.

Bunlar bilinç altı ve bilinç dışında yaşayan gölge arketiplerimizdir. İçsel ve dürtüsel çekildiğimiz şekiller , modeller , kişiliklerdir. Düşük idrak ile kontrol edemeyeceğimiz bir alan olduğundan en çok sınavın geleceği yer de orasıdır.

Ay içgüdülerimiz ,arzularımız, duygularımız , bilinç altımız…

Çocukluk sendromlarımız, annemiz ile olan ilişkimizden gelenler, dişil yönümüz, geçmişimiz, bir önceki hayatımızın kimliği (sönmüş Güneş’imiz) ve en önemlisi ruhumuz yani ezoterik tabir ile ruhsal parçamızdır.

İlişkiler de ise  bir kişinin Ay’ına bakmadan kişi hakkında genel bakışa aldanmamak gerekir. Çünkü Ay, bir tiyatro oyununda önde oynayan figüranların aksine sahnenin arkasındaki kahramandır, kişinin mayasıdır.

O kahraman genellikle varlığını ilk başta gizler ve en son karşınıza çıkar.Siz kişiyi tanıdıkça , zaman geçirdikce kendini açığa çıkarmaya başlar ve bu bazen karşıdaki kişide şok etkisi yaratabilir.

Dışarıdan herkesin gıpta ile baktığı prens yada prenses gibi duran bir birey içeride hırslarıyla kavrulan bir sefil olabilir. Keza dışarıdan ayak takımı dediğiniz bir kişinin içinden de erdemli ve onurlu bir varoluş çıkabilir.

Bu sebep ile ilişkilerde ve ruhsal tekamülde Ay burcunun konumu , kalitesi( aldığı görünümler ve durumu) çok önemlidir.

Ek bilgi olarak da  astrolojik burç yorumlarını Güneş ve yükselen bazlı okurken Ay burcunuzun yorumunu da, duygusal ve dürtüsel olarak alacağınız etkileri ön görmek için , okumanızı tavsiye ederim.

Bunun dışında, astrolojide sorulan mutluluk arayışlarına istanaden her bireyin madde ve manada, doğum haritasındaki Ay’ı kadar da mutlu olacağını söylemek yerinde olur..

Çünkü orası aynı zamanda doyum noktamızdır..

Astrolojinin modern ve  ruhsal kısmını inceleyen Karma Astroloji ekolü,  bu konuda ruhun daha derinlerine inerek doğumsal Ay düğümlerimiz ile geçmiş 9 enkarnasyona kadar ruhumuzun parçalarını analiz eder ve önümüze tekamül ve aydınlanma için bir yol haritası sunar.

Cesur yürekler için hakikatimiz şimdiki gerçekliklerimizin arkasındaki perde de bekler. Ta ki siz orayı görmeye hazır olduğunuz zamana kadar.

Ay’ınıza iyi bakın…

Mutlulukla kalın…

Karma Astrolog ve Eğitmen Zuhal Karabaş ..

Güncel takip için İnstagram : astrolog_zuhalkarabas

Eğitim ve danışmanlık için : akademizk@gmail.com

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir