kadinlarguzeldir.com

Seda Turan Yengeç Burcu Haftalık Ve Aylık Yorumları (2018)

Yengeç Burcu Haftalık Yorum

2-8 Nisan 2018

Bu hafta, güçlü iletişimlerin, bağların gündeme geleceği bir hafta olacak diyebilirim sevgili Yengeç. Kariyer, eğitim hayatın ile ilgili yapıcı gelişmelerin gündeme geleceği bir hafta olacak diyebilirim. Yeni bir iş, yeni bir bağlantı gündeme gelebilir. Kendini geliştirmek adına araştırmalar yapabilirsin, girişimlerde bulunabilirsin. Duygusal anlamda ise, beklentilerine zor da olsa karşılık bulacağım bir hafta olacak diyebilirim..

 

Yengeç Burcu Aylık Yorum

Nisan 2018

Yengeç
Genel hatları ile iyimser, sürprizlere açık bir ay olacak diyebilirim sevgili Yengeç. Süregelen evliliğin, ilişkin ile ilgili oldukça keyifli bir ay geçirebilirsin. Mart ayı seni fazlası ile zorlamıştı. Özellikle duygusal hayatın ile ilgili. Nisan ayı şifa dağıtacak diyebilirim. Eşin, partnerin ile bir çok konuda yol kat edebilir, sorunların üstesinden kolaylıkla gelme çözümleri bulabilirsin. Eşinin, partnerinin yapıcı ve iyimser yaklaşımları işleri oldukça kolaylaştıracak diyebilirim. Yalnız bir Yengeç isen, hiç ummadığım isimlerden teklifler alabilir, ilgi görebilirsin.

Finansal anlam da oldukça sürprizli bir ay olacak diyebilirim sevgili Yengeç. Uzun zamandır seni zorlayan borçlarından kurtulma şansı bulabilir, yine uzun zamandır beklediğin ödemeler ile ilgili geri dönüşler alabilirsin. Çalışan, eğitim hayatı devam eden bir Yengeç isen, işlerinin daha da rayına oturması seni oldukça memnun edecek diyebilirim. Sadece bu ay geneli itibari ile büyük kararlardan, şehir, ülke değişiminden kaçınmalısın. Zira ayın ikinci yarısı biraz hırslı hissedebilir, ani atılımlara meyilli olabilirsin..

Sağlığın ile ilgili baş ağrıları dışında büyük bir sorun olmayacak diyebilirim.

Keyifli bir ay dilerim.

Yengeç Burcu Haftalık Yorum

19-25 Mart 2018

Bu hafta, enerjinin yükseleceği bir hafta sevgili Yengeç. Kendini daha güçlü ve huzurlu hissedeceksin diyebilirim. Bilhassa özel hayatını önemseyebilir, yapıcı tutumlar sergilemeyi tercih edebilirsin. Sorun teşkil eden konuları pratik bir tutumla, tavırla çözümleyebilir, gündemi yeni planlar üzerine oluşturmayı tercih edebilirsin. Kariyer, eğitim hayatında beklenmedik durumlar meydana gelebilir, dikkat. Bazı projeler, anlaşmalar umduğun gibi gitmeyebilir. Süregelen işbirliklerinde, projelerinde olabildiğince mantıklı ve emin ilerlemeyi tercih etmelisin.

Yengeç Burcu Haftalık Yorum

5-11 Mart 2018

Bu hafta, resmi işlemler, hukuksal meseleler gündemine gelebilir sevgili Yengeç.. Uzun zamandır devam eden bir hukuksal mesele söz konusu ise, lehine sonuçlanabilir, olumlu gelişmeler gündemine yerleşebilir. Yeni bir işbirliği, ortaklık, anlaşma sana fazlası ile güç katabilir.. Kariyer, eğitim hayatında ki olumlu gelişmeler özel hayatında, sosyal ilişkilerin de kendini özgür ve güvenli hissetmene neden olacak. Daha naif, daha huzurlu bir hafta olacak diyebilirim..
Keyifli Haftalar

 

Yengeç Burcu Aylık Yorum

Mart 2018

Mart Sevgili Yengeç
Aşk
Mart ayı, iyisiyle, kötüsüyle, acısıyla, tatlısıyla romantik bir ay olacak senin adına sevgili Yengeç.. Duyguların da gelgitler yaşayabilir, kararsızlıklara düşebilirsin. Süregelen evliliğin, ilişkin ile ilgili fikir ayrılıkları, beklentilerinin net olarak karşılık bulmaması gibi konular seni yorabilir.. Ancak, her konu da duygularına şans verecek, sahip çıkacaksın. Eşin, partnerin ile ne olursa olsun, sonuna kadar denemek, uyum yakalamak isteyeceksin diyebilirim. Yalnız bir Yengeç isen, kaygılı tutumlar sergileyebilir, hayatın da neden bir düzen olmadığını sorgulayabilirsin.. Abartıdan kaçınır isen, belki de Mart ayı sana muazzam bir hediye bırakır..

Kariyer/Eğitim
Mart ayı, ciddi anlam da şifa dolu bir ay sevgili Yengeç.. Bazı gökyüzü hareketleri, retrolar, açılar zorlayıcı olsa da, sen şansın elini bırakmazsan ciddi fırsatlar yakalayabilirsin. Koy vermişlik, ihmal karlık gibi konular ayağına dolanabilir. Bu nedenle silkinmeli, kararlarının ardın da durmalı ve net olmaya özen göstermelisin. Yeni işbirliklerinin yanı sıra, varolan ortaklıkların da revizyondan geçeceği bir ay..

Sağlık

Sağlığın ile ilgili jinekolojik hastalıkların gündeme geleceği bir ay olabilir sevgili Yengeç, dikkat..

Not: Aylık Burç yorumlarını okurken mutlaka Yükselen ve Ay burcu Aylık Burç yorumlarını da takip etmelisin. Bunun yanı sıra Günlük ve Haftalık Burç yorumlarını da takip ederek, daha sağlıklı bir şekilde hayatına devam edebilirsin.. 
Keyifli bir ay geçirmeni dilerim..

Astrolog Seda Turan

Yengeç Burcu Haftalık Yorum

26 Şubat – 4 Mart 2018

Bu hafta, dağınıklıkları ortadan kaldırmak isteyeceğin bir hafta sevgili Yengeç. Duygusal anlam da soru işaretlerinden kurtulmak isteyebilir, bu konu da ciddi adımlar atabilirsin. Evli, ilişkisi olan bir Yengeç isen, evliliğine, ilişkine dair her türden sorunu, sıkıntıyı masaya yatırabilir, eşine, partnerine açık konuşmalar yapabilirsin. Kariyer, eğitim hayatın da ise, yeni bir dönemin başındasın diyebilirim. Yeni bir iş, eğitim hayatı seni cezbedebilir. Kafanda dolaşan parlak fikirler, seni yeni oluşumlara, projelere itebilir.

Keyifli Haftalar

Yengeç Burcu Haftalık Yorum

12-18 Şubat 2018

Bu hafta, bir şeylerin göründüğü gibi olmadığını anlayacaksın sevgili Yengeç. Duygusal hayatında bir çok konu da değişim meydana gelecek diyebilirim. 15 Şubat’ta Kova burcunda bir Güneş Tutulması gerçekleşiyor ve etkileri haftanın ilk günü itibari ile hissediliyor olacak. Sorunlu giden ilişkinin, evliliğinin altında yatan nedenleri öğrenebilir, çözüm odaklı tutumlar sergileyebilirsin. Bir şeyleri çözmekte, sorunları gidermekte son derece kati ve net tutumlar sergileyeceksin. Yalnız bir Yengeç isen, önümüzde ki 6 ay içerisin de hayatının aşkını bulabilirsin, benden söylemesi. Evlat sahibi olmak istiyor ise ha keze dileklerine kavuşacaksın diyebilirim. Kariyer, eğitim hayatın da ise, sorunların üstesinden kolaylıkla geleceğin ve yeni girişimler de bulunacağın bir dönem geliyor diyebilirim.
Keyifli Haftalar

Yengeç Burcu Haftalık Yorum

29 Ocak – 4 Şubat 2018

Bu hafta, bir çok konu da korumacı tutumlar sergilemek durumun da kalabilirsin. Bir süredir ötelediğin, görmezden geldiğin, kulak arkası ettiğin problemler gün yüzüne çıkabilir. Kontrollü hareket etmelisin. Ancak, ertelediğin şey “ödeme, finansal temelli konular, özel hayatın, yaşam alanın, sosyal ilişkilerin” her ne olursa olsun, kontrolden çıkmaya yüz tutabilir. Çözüm odaklı hareket etmeli ve artık yarın kalmış meseleleri nihayete erdirmelisin. Aksi takdirde, problem, sorun bir iken bin olur, dikkat.. Duygusal anlam da karmaşadan uzak, sakin bir hafta isteyebilirsin. Her duyduğunu mesele haline getirmez, gereksiz düşüncelerden kaçınabilir isen, kolay atlatabilirsin..

Keyifli Haftalar

 

 

Yengeç Burcu Haftalık Yorum

15-21 Ocak 2018

Bu hafta, güçlü işbirliklerin, ortaklıkların, ilişkilerin doğacağı bir hafta sevgili Yengeç.. Kariyer, eğitim hayatın ile ilgili uzun zamandır beklediğin bir takım gelişmeler olumlu yönde gelişebilir. İstediğin işbirliklerini, ortaklıkları kurabilirsin. Finansal anlam da beklentilerinin karşılığını bulabilirsin. Evli, ilişkisi olan bir Yengeç isen, yine aynı şekilde eşin, partnerin ile oldukça güçlü duygusal bağlar kurabilir, aranızda ki güveni tazeleyebilirisiniz. Yalnız bir Yengeç isen, bu hafta sürprizlere açık olmanı öneririm..

Keyifli Haftalar..

Yengeç Burcu Haftalık Yorum

1-7 Ocak 2018

Bu hafta, enerjin, sezgilerin, iletişimin oldukça güçlü sevgili Yengeç.. Gerek duygusal, gerek profesyonel alanların ile ilgili araştırmacı ve uzman tutumlar sergileyebilirsin.. Sorunları, sorun teşkil eden konuları aşmak adına girişimler de bulunabilirsin.. Finansal anlamda güçlü ve yapıcı gelişmeler gündeme gelebilir.. Duygusal anlamda ise, aile sıcaklığına, sevgisine, şefkatine son derece önem vereceksin.. Evli yada ilişkisi olan bir Yengeç isen, eşinin, partnerinin ailesi ile, çevresi ile ilişkilerini geliştirmek adına adımlar atabilirsin..

Keyifli Haftalar..

 

Yengeç Burcu Aylık Yorum

Ocak 2018

Ocak’da Sevgili Yengeç
Aşk
Ocak ayı, duygusal anlamda devrimlerin gündeme geleceği bir ay sevgili Yengeç.. Evli bir Yengeç isen, eşin, partnerin ile aranızda ki uyumun daha da arttığını görebilirsin.. Eşin, çocukların ile bir arada, huzur ortamında yaşamak adına, özveriler de bulunabilirsin.. İlişkisi olan bir Yengeç isen, ilişkini resmiyete taşımak adına girişimler de bulunabilirsin.. Nişan, nikah, evlilik gibi resmiyet gündeme gelebilir.. Duygusal anlamda sorunlardan kaçmak yerine, üzerlerine gidebilir, cesur adımlar atabilirsin..

Kariyer/Eğitim
Ocak ayı, eğitim, kariyer hayatın ile ilgili seni destekleyecek bir ay olacak diyebilirim sevgili Yengeç.. Çalışan bir Yengeç isen, sağlıklı işbirlikleri kurabilir, süregelen ortaklıklarında olumlu neticeler alabilirsin. Yeni girişimler arifesin de isen, kontrollü ilerlemeye özen göstermelisin.. Ocak ayını temellerinin atıldığı bir ay olduğunu gözeterek hareket etmelisin.. Ekonomik anlamda ise, beklediğin sonuçları alacağın bir ay diyebilirim..

Sağlık

Genel alamda sağlığın olumlu seyredecek olasa da jinekolojik rahatsızlıklara karşı hassas olacağını bilmeli, tedbirlerini almalısın..

Not: Aylık Burç yorumlarını okurken mutlaka Yükselen ve Ay burcu Aylık Burç yorumlarını da takip etmelisin. Bunun yanı sıra Günlük ve Haftalık Burç yorumlarını da takip ederek, daha sağlıklı bir şekilde hayatına devam edebilirsin.. 
Keyifli bir ay geçirmeni dilerim..

Astrolog Seda Turan

 
 

İnstagram ; @astrologsedaturan

 

Okunma 195 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 02 Nisan 2018 10:40

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

loading...
 • Üçüncü Ameliyatında Pankreasındaki Kitleden Kurtuldu
  Üçüncü Ameliyatında Pankreasındaki Kitleden Kurtuldu Antalya’da yaşayan 68 yaşındaki Osman Türkbayrak, bir yıl önce başlayan karın ağrısı şikayetleri nedeniyle başvurduğu hastanede, pankreasında kitle olduğunu öğrendi. Geçirdiği iki ameliyata rağmen bulunduğu yer nedeniyle damara yapışık halde olan tümör çıkarılamadı. Bu dönemde onkolojik tedavileri devam eden Türkbayrak, ümidini kaybettiği sırada yolunun kesiştiği, Memorial Antalya Hastanesi Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alihan Gürkan ve ekibi tarafından yapılan başarılı whipple ameliyatı sonrası pankreasındaki tümörden kurtuldu.
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Anne Karnında Bebeğinizin Beyin Gelişimine Yön Verebilirsiniz!
  Anne Karnında Bebeğinizin Beyin Gelişimine Yön Verebilirsiniz! “İster anne karnında olsun, ister doğduktan sonra olsun bir çocuğun beyin gelişimini tek başına artıracak bir yöntem, ilaç veya besin maddesi olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Aksi takdirde insanlarda boyut ve gelişim olarak çok farklı düzeyde beyin yapılarıyla karşılaşırdık” diyen Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk Nörolojisi Uzmanı Doç. Dr. Adnan Ayvaz, anne karnındaki bebeklerin beyin gelişimini etkileyen faktörleri açıkladı. Beyin; Hem Gerçek, Hem Mecazi Anlamda İyi Beslenmelidir “Bireysel farklılıklar ve istisnai durumlar hariç…
  in Aile ve Çocuk Add new comment Read more...
 • Klima çarpmasında antibiyotik kullanılmaz!
  Klima çarpmasında antibiyotik kullanılmaz! Yaz aylarının gelmesi ile dış dünyaya açık olan organlarımız olan kulak, burun ve boğazımızda hava değişiklerine bağlı hastalıklar başladı. Havaların ısınması, havadaki nem oranının artması, klimalar, polenler, güneş ışınları, deniz ve havuz suyu; bu hastalıkların sebeplerinden sadece bazıları… Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Yard. Doç. Dr. Denizhan Dizdar, yaz aylarında sık karşılaşılan kulak-burun-boğaz hastalıklarıyla ilgili bilgiler verdi...
  in Haberler Add new comment Read more...
 • Caddelerde Franchise Sayısı Artıyor
  Caddelerde Franchise Sayısı Artıyor Kentsel dönüşüm ve yüksek kiralar nedeniyle bir dönem gözden düşen cadde mağazacılığı tekrar markaların radarına girmeye başladı. Türkiye’ye yeni giriş yapan yabancı markaların azalmasıyla kiraların yüzde 40-50 oranında gerilemesi perakendeciler için yeni bir fırsat yarattı. Tüm bu gelişmeleri fırsata çevirmeyi hedefleyen perakendeciler kaybettikleri lokasyonları yeniden kazanmak için caddelerde arayışa başladı. Gelişen ve büyüyen ekonominin etkisiyle Türk tüketicisinin alışveriş için caddelere olan ilgisinin arttığını söyleyen Medyafors Fuarcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı…
  in Mekanlar Add new comment Read more...
 • Böbrek Taşı Ağrısından Korunmak İçin Bol Su İçin
  Böbrek Taşı Ağrısından Korunmak İçin Bol Su İçin Özellikle yaz aylarında sıvı tüketimi çok önemli. Yüksek hayvansal protein, tuz ve rafine şeker içeren gıdalar böbrek taşı oluşumuna davetiye çıkarıyor. Liv Hospital Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Tanrıverdi “4 mm’den küçük taşlar böbrek ve idrar yollarından daha rahat atılabilirken, 6 mm’nin üzerindeki taşlara genellikle müdahale gerekiyor. Taş oluşan bireylerde sonraki beş yıl içinde bir başka böbrek taşı oluşturma olasılığı yüzde 50’lere ulaşıyor. Böbrek taşlarından korunmak için yapılacak şey aslında…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Tümörler De Huy Değiştirebiliyor!
  Tümörler De Huy Değiştirebiliyor! Vücudumuzun tüm dokularında olduğu gibi tükürük bezinde de iyi ya da kötü huylu tümörlere rastlanabiliyor. İyi haber, tükürük bezinde gelişen tümörlerin yaklaşık yüzde 70’inin iyi huylu olması. Ülkemizde her yıl 4 bin iyi huylu, 800’e yakın da kötü huylu tükürük bezi tümörü tanısı konuluyor. Acıbadem Kadıköy Hastanesi Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Çetin Vural, ancak iyi huylu tümörlerin karakter değiştirerek kötü huylu olma riski barındırdığı için…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Çocuklarınızı Fazla Güneşten Koruyun!
  Çocuklarınızı Fazla Güneşten Koruyun! Bütün kış özlemini çektiğimiz, tatil planları yaptığımız, bol güneşli sıcak yaz günlerinin gelmesiyle açık havada daha fazla zaman geçirmeye başladık. Bu zamanlarda şüphesiz ki ebeveynlerin aklına ilk gelen sorular; çocuklarımız bu güneş ışınlarından ne kadar faydalanmalı, fazla maruz kalınması durumunda nelere dikkat etmeli ve ne şekilde korunmalı? Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Coşkun Saf, aileleri bilgilendirdi.
  in Aile ve Çocuk Add new comment Read more...
 • Kan Sulandırıcı İçen Keten Tohumu Yemesin, Fazla Simit Tansiyonu Zıplatır
  Kan Sulandırıcı İçen Keten Tohumu Yemesin, Fazla Simit Tansiyonu Zıplatır Kefir, keten tohumu, susam, D vitamini, zerdeçal, hep ‘mucize’ olarak adlandırılır. Peki kime göre faydalı, kime göre zararlı? Bahçeşehir Üniversitesi Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Diyetisyeni Arzu Yamanel, doğru bilinen yanlışlar konusunda uyardı: “Fazla D vitamini kemikleri zayıflatır, susamın fazlası baş dönmesi yapar, tansiyonu fırlatır. Kefirin fazlası kilo yapar, kan sulandırıcı içen keten tohumundan uzak durmalı. Ekinezya 8 haftadan fazla kullanılmamalı…” Herkes sağlıklı yaşamın formüllerini merak eder. Kimi okuduğunu, kimi…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Yaz Güneşi Cildinizde Kalıcı Sorun Bırakmasın!
  Yaz Güneşi Cildinizde Kalıcı Sorun Bırakmasın! Vücudumuzda D vitamini oluşumunu sağlıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, uyku kalitesini artırıyor, ruhumuza enerji veriyor…Güneş hem fiziksel hem ruhsal sağlığımıza pek çok fayda sağlasa da, yaz aylarında uzun süre, özellikle de öğle saatlerinde güneş ışınlarına maruz kalmak çok riskli. Öyle ki güneş ışınlarında bulunan zararlı UVA ve UVB ışınları cildimizde pek çok olumsuz değişikliğe sebep olabiliyor. Ciltte yanık, kızarıklık, su toplanması gibi hemen görülebilen hızlı etkilerin yanı sıra; kuruluk, ince ve…
  in Güzellik-Makyaj Add new comment Read more...
 • Yaz Gelinlerine Bakım Önerileri
  Yaz Gelinlerine Bakım Önerileri Evlilik öncesi hazırlıklar zevkli olduğu kadar yoğun ve yorucudur. Evlilik öncesi muhteşem görünmek adına kişisel bakıma önem vermek gerekiyor. Tanfer Sağlık ve Güzellik Merkezi’nden Estetisyen Tuğçe Ürüm, yaz aylarında evlenecek olan gelin adaylarına düğünde göz kamaştırıcı görünebilmeleri için tüyolar verdi… Düğünlerinin unutulmayacak bir gün olması için gelinler adeta kendilerini bir kampa sokarlar. Kimisi kilo vermeye çalışır, kimisi almaya… Makyaj, saç derken tam bir kaos söz konusudur.
  in Güzellik-Makyaj Add new comment Read more...
 • Tatile Pürüzsüz Bir Ciltle Çıkmak İsteyenlere Öneriler
  Tatile Pürüzsüz Bir Ciltle Çıkmak İsteyenlere Öneriler Hayal ettiğiniz tatile gitmek üzeresiniz ancak başta kırışıklıklarınız ve son dönemlerde kendini gösteren fazla yağlarınızdan dolayı dış görünümünüzden memnun değilsiniz. Bu süreçte paniğe kapılmayın. Yaz aylarında yapılamayacağını düşündüğünüz ancak son derece güvenle uygulanabilen kozmetik dermatoloji uygulamaları kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşmanıza yardımcı olabilir.Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Ayça Alan Atalay, yaz mevsiminde uygulanabilen dermo-kozmetik uygulamalar hakkında bilgi verdi.
  in Güzellik-Makyaj Add new comment Read more...
 • İnce Ama Daha Sağlam…
  İnce Ama Daha Sağlam… Yeni teknoloji implantlar, daha ince ama daha sağlam. Kemik yapısı zayıflamış olan kişilere artık kemik ilavesi yapmaya gerek kalmayacak! Kişinin kendi kemiği içine standart implantlarla aynı sağlamlığa sahip ama çok daha ince implantlar yerleştiriliyor… Sağlık alanında her geçen gün bir yenilik ortaya çıkıyor ve bu teknolojiler doktorların işini kolaylaştırırken, hastaların da daha konforlu tedavi ve iyileşme süreci geçirmelerini sağlıyor. Diş sağlığı alanında da implantlarla ilgili kullanılan yeni bir teknoloji var:…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Düzenli Süt Tüketimi Hipertansiyonu Dengeliyor
  Düzenli Süt Tüketimi Hipertansiyonu Dengeliyor Uzmanlar, her yaşta süt içerek kalp sağlığını yakından ilgilendiren hipertansiyonun önlenebileceğini, hipertansiyonu kontrol altında tutmak için günde iki bardak süt içilmesi gerektiğini vurguluyor. Küçük yaştan itibaren düzenli olarak süt tüketilmesinin ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kalp hastalıklarının önlenmesinde etkili olduğu belirtiliyor. Uzmanlar, sütün içerisinde kan basıncının düşürülmesinde etkili olan protein, kalsiyum, fosfor gibi besin öğelerinin bulunduğunu vurguluyor. Sütün bu özelliği ile hipertansiyonu dengede tutarak olası kalp hastalıkları riskini de azalttığı ifade…
  in Beslenme-Diyet Add new comment Read more...
 • Kavurucu Sıcaklara Karşı 8 Beslenme Önerisi
  Kavurucu Sıcaklara Karşı 8 Beslenme Önerisi Yaz aylarında hava sıcaklıklarının artması ile birlikte her yaştan insan için vücudun temel gereksinimleri de değişiyor. Havaların ısınmasıyla artan sıvı ihtiyacı gibi genel beslenme kurallarında da değişiklik yapılması gerekiyor. Memorial Bahçelievler Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Aslıhan Altuntaş, sıcak havanın etkilerine rağmen sağlıklı kalmak için alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi. Bebeğinizin sağlığını koruyun Yazın, çocuk ve bebeklerde ishaller daha sık görülmektedir. Bu problemin önüne geçmenin en iyi yolu onların…
  in Beslenme-Diyet Add new comment Read more...
 • Yaz Mevsiminde Aktif Kalmanın İpuçları
  Yaz Mevsiminde Aktif Kalmanın İpuçları Soğuk ve uzun kış günlerinin beklenen mevsimi yaz geldiğinde bütün bir yılın yorgunluğunu üzerinde hisseden kişiler, özlem gideremeden yaza veda ediyor. Aslında bu dönemde daha aktif olmak, uzun yaz günlerinin tadını çıkarmak mümkün Temmuz 2018, İstanbul- Yaz aylarında sıcaklıkların artmasıyla birlikte vücuttaki sıvı kayıpları, vitamin ve mineral eksikliklerine dolayısıyla da bahar yorgunluklarının ardından yaza adım atan bireylerin kendilerini daha da yorgun hissetmelerine yol açabiliyor. Bu dönemde bireylerin kendilerini enerjik hissetmesi…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Dünyanın En Büyük Sedef Hastalığı Anketinin Sonuçları Açıklandı!
  Dünyanın En Büyük Sedef Hastalığı Anketinin Sonuçları Açıklandı! Novartis’in global olarak 31 ülkede 25 hasta derneğinin desteği ve 8.338 sedef hastasının katılımıyla düzenlediği, dünya çapında bugüne kadar yapılmış en büyük sedef hastalığı (psoriasis) anketinin sonuçları Avrupa Dermatoloji, Deri ve Zührevi Hastalıklar Akademisi Bilimsel Dergisi’nde (Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology) yayımlandı. Türkiye’de Sedef Hastaları Dayanışma Derneği iş birliğinde yürütülen ve ülkemizden 381 sedef hastasının da yer aldığı anket sonucuna göre Türkiye’de hastaların yüzde 84’ü ciltlerindeki…
  in Sağlık Add new comment Read more...
 • Fast Food Out Slow Food İn
  Fast Food Out Slow Food İn Beslenme açısından her öğün önemlidir fakat öğle yemeği; hem besleyici hem de enerji vermesi açısından çalışanlar için daha değerlidir. Öğle yemeğinde ne yemeliyiz ki, protein açısından zengin, diyet lifli, mineralli, vitaminli ve enerji kaynağı olsun? Çalışma temposunun yüksek olduğu günümüzde yemek yemeye ayırdığımız zaman giderek azalıyor. Fast food tüketiminin yaygınlaşması ile yemeğin tüketilme süresi de azalıyor. Buna tepki olarak doğan ve Avrupa’da slow food akımı giderek yaygınlaşıyor. Hızlı gıda tüketimi…
  in Beslenme-Diyet Add new comment Read more...
 • Su Tüketicisinin Cama İlgisi Artıyor
  Su Tüketicisinin Cama İlgisi Artıyor SUDER verilerine göre; 2017 yılı sonunda Türkiye'de su pazarı hacminin yaklaşık 11,7 milyar litreye, sektördeki toplam ciro ise 5,7 milyar TL’ye ulaştı. Bunun dışında; damacana ve pet su tüketimi birlikte ele alındığında yine 2011'de kişi başı toplam su tüketimi 133 litre iken, 2017’de kişi başına su tüketiminin 149 litreye yükseldi. Dolayısıyla bilinçli ve sağlıklı yaşam düzeyi arttıkça ambalajlı su tüketimi de yıldan yıla arttığını gözlemleniyor. Kuruluşu 1582 yılına dayanan ve…
  in Haberler Add new comment Read more...
 • 5 yılda 3 defa ‘Türkiye’nin En İyi İş Oteli’ seçildi!
  5 yılda 3 defa ‘Türkiye’nin En İyi İş Oteli’ seçildi! ‘World Travel Awards 2018’de yine Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel rüzgarı esti.‘World Travel Awards’ta 5 yılda 3’üncü defa ‘Türkiye’nin En İyi İş Oteli’ seçildi. Dünyada 'Turizm Oscarları' olarak kabul edilen Dünya Seyahat Ödülleri'nde (World Travel Awards: WTA) Türk turizmi, Avrupa kategorisinde 11 ödülün sahibi oldu. 30 Haziran Cumartesi gecesi Yunanistan'ın başkenti Atina'da Yunanistan’ın en görkemli anıtlarından olan Zappeion Megaron Hall’da düzenlenen törenle WTA 2018 Avrupa ödülleri sahiplerini buldu. Kategorilerine…
  in Mekanlar Add new comment Read more...
 • Maden Suyu ve Soda Kör Edebilir!
  Maden Suyu ve Soda Kör Edebilir! Maden suyu ve soda şişeleri, iş kazalarından sonra gelen göz yaralanması nedenleri arasında listeyi zorluyor. Ülkemizde soda ve maden suyu şişelerine bağlı göz yaralanmalarıyla çok sık karşılaşıldığını söyleyen Dünyagöz Altunizade’den Doç. Dr. Levent Akçay “Soda ve maden suyu şişeleri yere vurduğu zaman patlayarak şişe kapağını göze doğru fırlatır. Kaza genellikle kazazedenin şişeyi açmaya çalışırken elinden kayan şişeyi yakalama refleksiyle öne eğilmesi sonucunda meydana geliyor. Yere belli bir şiddetle çarpan şişenin…
  in Beslenme-Diyet Add new comment Read more...

İlginizi Çekebilir...

 • Güne Lezzetli Bir Başlangıç Yapmak İçin: Çayla
  Güne Lezzetli Bir Başlangıç Yapmak İçin: Çayla Karadeniz Bölgesi’nin kendine özgü motif ve yöresel lezzetlerini çağdaş tasarım, mağazacılık ve hizmet anlayışı ile yorumlayan Çayla, birbirinden lezzetli çay çeşitlerinin yanı sıra sunduğu kahvaltı servisiyle de misafirlerine enfes bir sabah vaad ediyor. 60 farklı çay seçeneği ile gün boyu…
  Read 323 times Read more...
 • PRP (Platelet Rich Plasma)
  PRP (Platelet Rich Plasma) Kanın pıhtılaşmasında ana aktör olan Platelet ( diğer bir adı Trombosit) isimli hücrelerden zenginleştrilmiş bir plasma ile yapılan tedaviye PRP adı verilmektedir. Bu yöntem kişiden belli miktarda kanın alınarak özel bir işlemle trombositten zengin hale getirilmesinin ardından aynı kişiye tedavi…
  Read 937 times Read more...
 • Bahar Detoksu
  Bahar Detoksu Bahar, doğanın doğum mevsimi. Bizlerin de hayatımıza bir göz gezdirmemiz ve yeni planlar yapmamız için ideal bir dönem. Bu değişimi sağlıklı bir detoksla başlatabilirsiniz. Acıbadem Kadıköy Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Evrim Demirel “Güzel bir detoks sayesinde hayatınızda birçok şeyi…
  Read 72 times Read more...
 • Reiki'nin Değişik Kullanım Alanları
  Reiki'nin Değişik Kullanım Alanları Mekan Temizliği Reiki’yi, bulunduğunuz odaları (enerji bakımından) temizlemekte kullanabilirsiniz. Uygulama yapmadan önce çalışacağınız odayı; yolculukta ya da bir otel odasında, sizden önce kalanların enerjisini temizlemek için; kalabalık davetlerden sonra salonunuzu temizlemek için kullanabilirsiniz.
  Read 5013 times Read more...
 • Kolestrolü Lifle Düşür
  Kolestrolü Lifle Düşür Kalp hastalıkları kadın ve erkeklerde ölüm nedeni sıralamasında başta yer almaktadır. En yaygın kalp rahatsızlıkları kalp krizi ve kalp yetmezliğidir. Artmış kan yağları seviyesi kalp hastalıklarının ana nedenlerindendir. Çözünebilir lif içeren gıda alımıyla bu riskleri azaltabilirsiniz. Nutrition İstanbul Diyetisyeni Merve…
  Read 258 times Read more...
 • Karaciğer İçin Altın Besinler
  Karaciğer İçin Altın Besinler Obezite ile ilgili çalışmalar yapan Dr. Fevzi Özgönül,bir çok besin gibi sarımsağın da karaciğere faydalı olduğunu belirtti. Özgönül, “En büyük organlardan biri olan karaciğerin, besinlerle birlikte alınan vitamin ve minerallerin emilmesi, vücuttaki zararlı maddelerin temizlenmesi gibi hayati görevleri bulunmaktadır.”' dedi.…
  Read 676 times Read more...
 • Selam ve Salatın Önemi
  Selam ve Salatın Önemi 1- Salat ve selam getirene melekler de dua ederler. 2- Günahların affına vesile olur. Peygamberimiz (SAV); “Bana salat ve selam getiriniz. Zira bu yolla günahlarınız bağışlanır” buyuruyor. 3- Sevap yazılmasına sebep olur. 4- Kişinin manevi derecesini yükseltir. 5- Yapılan selamlar…
  Read 1274 times Read more...
 • DİYABET HASTALARINA BESLENME ÖNERİLERİ
  DİYABET HASTALARINA BESLENME ÖNERİLERİ 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle, diyabet hastalarına önerilerde bulunan Beslenme Danışmanı Dr. Gönül Ateşsaçan, 'Mutlaka kan şekerinizi ölçtürün ve işlenmemiş karbonhidratları tüketin' dedi.
  Read 1384 times Read more...
 • Uyku Apne Sendromu
  Uyku Apne Sendromu Apne solunumun her hangi bir nedenle 10 saniyeden daha fazla durmasıdır. Soluk durması obstruktif (tıkayıcı, hava yolunun tıkanmasına bağlı) veya santral (beyinden solunum komutu olmamasına bağlı) tiplerde olabilir. Obstruktif uyku apne sendromu, uyku sırasında tekrarlayan apne dönemlerinin olması ve buna…
  Read 794 times Read more...
 • Sonbaharda Bodrum’un Keyfini Mandarın Orıental, Bodrum’da Çıkarın
  Sonbaharda Bodrum’un Keyfini Mandarın Orıental, Bodrum’da Çıkarın Huzur veren atmosferiyle Ege’nin eşsiz güzellikteki Cennet Koyu’nda yer alan Mandarin Oriental, Bodrum, misafirlerine sonbaharda da güzellikler sunmaya devam ediyor. Misafirlerini benzersiz hizmet kalitesiyle ağırlamaya devam eden Mandarin Oriental, Bodrum’da, hem vücudunuzu hem de ruhunuzu kışa hazırlamanız için, huzur dolu…
  Read 542 times Read more...
 • Uçaktayken Damak Tadımıza Neler Oluyor!
  Uçaktayken Damak Tadımıza Neler Oluyor! Diyetisyen Emre Uzun, ulaşımda havayollarını tercih edenlerin ve sık sık uçakla yolculuk yapanların, genellikle uçak firmalarını lezzetsiz şeyler ikram etmekle suçladığını söylüyor ve ekliyor: “30 bin feet’i aştıktan sonra, damak tadı ve koku duygusu bozulur. Yediklerinizdeki lezzetsizlik uçak firmasının suçu…
  Read 170 times Read more...
 • Karneleri Kıyaslamaktan Kaçının!
  Karneleri Kıyaslamaktan Kaçının! Dr.Fevzi Özgönül getirilen iyi veya kötü karnelerde anne babalara çok önemli uyarılarda bulundu. Dr.Fevzi Özgönül, 'Asla karnedeki notları yakın bir arkadaşının notlarıyla karşılaştırmayın,eğer karşılaştırırsanız siz kendi elinizle çocuğunuz ile arkadaşının arasını açmış ve onların dostluklarına gölge düşürmüş olabilirsiniz.' dedi. Karneler…
  Read 584 times Read more...
 • Beden Aklını Kullanarak Yaza Zayıf Girin!
  Beden Aklını Kullanarak Yaza Zayıf Girin! Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte fazla kilolarından kurtulmak isteyenler çareler aramaya başladı. Dr. Fevzi Özgönül, “Beden aklını kullanarak fazla kilolardan kurtulmak mümkün” dedi. Beslenme ve kilo kontrolü konusunda yapılan yanlışlara değinen Dr. Fevzi Özgönül, fazla kilolardan kurtulmak ve daha fit bir…
  Read 417 times Read more...
 • Ahududu
  Ahududu Orjinal Adı Rubus idaeus Diğer Adları Ağaççileği, Dağçileği Gülgiller familyasındandır. Anayurdu bilinmemektedir. Ancak, bilimsel adındaki idaeus sözcüğü, Edremit'teki Kaz Dağı'nın antik adından gelmekte ve bitki birçok Batı dilinde "Kaz Dağı'nın böğürtleni" adıyla anılmaktadır.
  Read 2637 times Read more...
 • Ağrı Nedeniyle Oturmakta Zorlanıyorsanız
  Ağrı Nedeniyle Oturmakta Zorlanıyorsanız Kuyruk sokumu bölgesinde hissedilen ağrılar, iş hayatından sosyal yaşama kadar oturarak yapılan her işi keyifsiz hale getirebiliyor. Oturarak çalışmak zorunda olan kişilerde daha fazla görülen kuyruk sokumu ağrıları, özellikle kadınlarda hamilelik döneminde sık yaşanabiliyor. Memorial Hizmet Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji…
  Read 203 times Read more...
 • Şifalı Bitkiler
  Şifalı Bitkiler Şifalı bitkiler ve bitkilerle tedavi bütün inanç kitaplarında, kültürlerde yazılı ve yazılı olmayan kaynaklarda bahse konu olmuş ve binlerce yıllık zengin bir tarihi geçmişe sahiptir. Bu bölümde Şifalı bitkiler ve faydaları yer almaktadır.
  Read 2796 times
 • Kış Aylarına Özel Her Besin, Herkese Yaramaz
  Kış Aylarına Özel Her Besin, Herkese Yaramaz Balık Kuşkusuz kış aylarının vazgeçilmezlerinden biri… Av yasağı bitsin diye aylarca bekledikten sonra ışıl ışıl tezgâhlarda boy gösterdiği anda içimizin açıldığı bir gerçek. Ancak Diyetisyen Emre Uzun’un balığa dair anlatacakları var: “Balık başta olmak üzere deniz ürünlerinde bulunan protein, çok…
  Read 248 times Read more...
 • Gastrit Rahatsızlığına Yönelik Şifalı Kür
  Gastrit Rahatsızlığına Yönelik Şifalı Kür Gastrit Rahatsızlığına Yönelik Şifalı Kür - 1 fincan havuç suyu, 1 tatlı kaşığı lahana suyu ve 1 tatlı kaşığı balla karıştırılır. Havuç suyu yerine patates suyu da kullanılabilir. Bu karışımdan öğle yemeğinden 1 saat önce ve yatmadan önce olmak üzere…
  Read 10496 times Read more...
 • Lenfoma Tedavisinde Yeni Başarılara İmza Atıyor
  Lenfoma Tedavisinde Yeni Başarılara İmza Atıyor Dünyada ve ülkemizde lenfoma hastalığına dikkat çekmek ve önleyici mekanizmalar için toplumsal bilincin yanı sıra farkındalık yaratmak amacıyla 15 Eylül, “Dünya Lenfoma Günü” olarak kabul ediliyor. Lösemi Lenfoma Miyelom Hastaları ve Araştırma Eğitim Birliği Derneği (LLMBİR), Dünya Lenfoma Gnü dolayısıyla…
  Read 278 times Read more...
 • Cilt Dolguları
  Cilt Dolguları “Dudaklarımız daha dolgun olsa, yanak oluklarımız daha az belirgin olsa, burnumuzdaki çöküntüler daha az olsa, göz altlarımız daha az çökük olsa” diye düşünüyorsak seçeceğimiz değişim yöntemi “Cilt Dolgusu” olacaktır. Bazılarımızın doğuştan ya da yaşamı süresince çeşitli nedenlerle yüzlerinde deri altı…
  Read 3525 times Read more...
 • Wapps Çikolata Reklamı kadına karşı şiddeti artırabilir! Reklamlar denetlenmeli!
  Wapps Çikolata Reklamı kadına karşı şiddeti artırabilir! Reklamlar denetlenmeli! Son günlerde çikolata reklamlarının erkekleri “ruhsuz, kaba, beceriksiz, öküz” gibi sıfatlarla tanımlaması ve saldırganlığın erkeklerin doğasında vardır” mesajları özellikle çocuklar ve gençler için kötü örnek olmaktadır. Wapps Çikolata Reklamı kadına şiddeti artırabilir! Reklamlar denetlenmeli! Wapss çikolata reklamı erkeklere hakaret ediyor!…
  Read 1411 times Read more...
 • Omzunuzun Üzerine Yatamıyorsanız...
  Omzunuzun Üzerine Yatamıyorsanız... Şiddetli omuz ağrıları, omuz üzerine yatamamak, kolu hareket ettirememek… Tüm bu belirtiler, omuz sıkışma sendromuna işaret edebiliyor. Toplumun neredeyse yüzde 30’unu etkileyen omuz sıkışmaları, manuel terapi uygulamaları ile tedavi edilebiliyor. Memorial Wellness Manuel Tıp Uzmanı Dr. Metin Mutlu, omuz sıkışma…
  Read 130 times Read more...
 • Çene Kemiği Erimesine Box Tekniği
  Çene Kemiği Erimesine Box Tekniği Box Teknik ile yapay çene kemiği uygulaması, dünyada yalnızca beş ülkede yapılıyor. Türkiye de bu beş ülkeden biri… Balkanlar’dan, Avrupa’dan ve hatta Avusturalya gibi dünyanın diğer bir ucundan bile kalkıp İstanbul’a Box teknik tedavisi için gelen hastalar var. Ülkemizde bu…
  Read 127 times Read more...
 • VAJİNİSMUS TÜRLERİ NELERDİR?
  VAJİNİSMUS TÜRLERİ NELERDİR? Primer Vajinismus Eğer bir kadın en başından itibaren hiçbir zaman ağrısız bir cinsel birleşme yaşayamamışsa, bu durum primer vajinismus olarak sınıflandırılır.Genellikle primer vajinismus bir kadının yaşadığı ilk cinsel birleşme deneyimi sırasında ortaya çıkar. Giriş eylemi gerçekleşemez ,hasta panik duyar,eşini iter…
  Read 1188 times Read more...
 • Sağlıkla Parlayan Gözler İçin Bol Bol Balık Tüketin
  Sağlıkla Parlayan Gözler İçin Bol Bol Balık Tüketin Genetik ve çevresel faktörlerin yanı sıra, tükettiğimiz besinler de göz sağlığımızı olumlu ve olumsuz yönde etkileyebiliyor. Doğru beslenme, beden sağlığımızın yanı sıra göz sağlığımızda da etkili bir rol oynuyor. Dengesiz ve sağlıksız yiyecek tüketmek göz sağlığıyla ilgili birçok farklı probleme…
  Read 131 times Read more...
 • Sonbaharda Zayıflayan Bağışıklık Sistemini Süt İçerek Güçlendirin!
  Sonbaharda Zayıflayan Bağışıklık Sistemini Süt İçerek Güçlendirin! İçeriğinde bulunan 40’tan fazla besin öğesi ile bağışıklık sistemini de güçlendiren süt, içinde bulunduğumuz sonbaharla artan hastalıklara çare oluyor. Uzmanlar sonbaharla zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirmek için düzenli olarak her gün iki bardak süt içilmesini öneriyor. Havaların soğumaya başlaması ile birlikte…
  Read 230 times Read more...
 • Obezite Kadın Kalbini Daha Fazla Etkiliyor
  Obezite Kadın Kalbini Daha Fazla Etkiliyor Obezite, erkeklerde kalp yetmezliğini yaklaşık 1,5 kat, kadınlarda ise 2,8 kat artırıyor. Aşırı kilolar ve obezite yüksek tansiyon hastalığını beraberinde getiriyor.Erkeklerin yüzde 78’inde, kadınların yüzde 65’inde yüksek tansiyon hastalığının sebebi obezite olarak belirtiliyor. Vücut ağrılığının her 10 kiloluk artışı, tansiyon…
  Read 61 times Read more...
 • Kelimelerden Kansere
  Kelimelerden Kansere Okan Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Taner Kıvılcım, ‘Türk Dil Kurumu sözlüğüne baktığınızda gündelik yaşamda kullandığımız birçok kelimenin bambaşka anlamlarını farkedersiniz. Mesela ‘sine’ şöyle açıklanmış: ‘1. Göğüs, 2. Gönül, yürek 3. Bağır, iç’. ‘Göğüs’ kelimesi ise ‘1.…
  Read 158 times Read more...
 • Azospermi Nedir?
  Azospermi Nedir? Bir erkeğin menisinde hiç spermin olmaması durumudur. Bunun sebebi değişik nedenler ile ortaya çıkabilir. Sperm sayısının normal kabul edilebilmesi için en az 20 milyon/ml de sperm olması gerekir. 20 milyon/ml’in altındaki değerlere Oligospermi (sperm sayısının normalden az olması) denilirken meni…
  Read 1053 times Read more...
 • Göz Kapağı Düşüklüğü Görme Yetisini Olumsuz Etkileyebilir!
  Göz Kapağı Düşüklüğü Görme Yetisini Olumsuz Etkileyebilir! Dünyagöz Etiler’in uzman hekimi Op. Dr. İskender Alkın Solmaz, estetik dünyasını bir çatı altında toplayan Faceistanbul etkinliğinde, göz kapağı estetiği kapak düşüklüğü konusunda bilgilerini paylaştı. Göz kapağına uygulanan cerrahilerin, estetikten öte fonksiyonel müdahaleler olduğunu belirten Op. Dr. Solmaz, “Göz kapağı…
  Read 53 times Read more...