Bit Çocuklarda Travmaya Neden Olabiliyor

Abone Ol 

Bit sorunu çocuklarda kaşıntı ve rahatsızlık hissinin ötesinde problemleri beraberinde getiriyor. Bazı ebeveynler bunu fark etmese bile çocuklar, arkadaşlarının bitlendiğini fark etmesinden ve dışlanmaktan korktuğu için bu durumdan psikolojik olarak etkileniyor ve hatta travma yaşayabiliyor. Paranit Bit Tedavi Şampuanı ve Bit Kovucu Sprey tek uygulamayla bitlere karşı tek seferde kesin çözüm sunarak çocukların bu sorunu travma yaşamadan atlatmasına yardımcı oluyor.

Özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarda sıkça görülen bit, saçta yaşayan ve kafa derisindeki kan ile beslenen bir böcek türü. Çok hızlı bulaşan, mont, şapka veya atkılardan da kolaylıkla saça geçebilen bit, saç derisinde 4 haftaya kadar yaşayabiliyor ve günde ortalama 10 tane sirke adı verilen yumurtalarından bırakıyor. Sıklıkla kendini kaşıntıyla belli eden bit sorunu, çocukların psikolojisini de etkiliyor. Çocuk hem kafasında gezinen böcekler olduğu düşüncesiyle korkuyor hem de bitlendiğini duyan arkadaşlarının onunla dalga geçmesinden, dışlanmaktan korkuyor. Ebeveynler, bit sorununa hızlı ve etkili bir çözüm bulunmazsa bu durum çocukta travmaya neden olabiliyor.

Tek uygulamada bit ve sirkelere karşı etkili çözüm

Etkisi klinik olarak kanıtlanan Paranit Bit Tedavi Şampuanı, sadece tek yıkamada 15 dakika gibi kısa bir sürede bit sorununa kesin çözüm sunuyor. Bitler ve sirkeler üzerinde %100 etkili ve böcek ilacı içermeyen Paranit Bit Tedavi Şampuanı, içeriğindeki mineral yağlarla bitleri ve sirkeleri boğuyor, kurutup öldürüyor. Böylece böcek ilacı içeren şampuanların aksine bitler Paranit’e karşı direnç geliştiremiyor. Kuru saça uygulanan Paranit Şampuan, masaj yaparak saça yedirildikten sonra sadece 15 dakika bekleniyor. Ardından paketten çıkan özel metal tarakla saçlar iyice taranıp durulandığında, sirkelerden ve bitlerden eser kalmıyor. Paranit Baş Biti Kovucu Sprey ise tek uygulamayla salgın esnasında tekrar bulaşma riskini sıfıra indirerek koruma sağlıyor. Durulama gerektirmediği için kolayca uygulanan ve hoş kokusu sayesinde rahatsızlık hissi yaşatmayan Paranit Baş Biti Kovucu Sprey, günde bir kez uygulandığında gün boyu bit bulaşmasına karşı etkin korunmanın huzurunu yaşıyor.

Paranit Hakkında

Saç biti tedavisinde Türkiye ve Avrupa’nın lider markası olan Paranit, tedavi ve bulaşmayı önlemede kolay ve etkili çözümler sunuyor. Paranit tedavi ürünleri içeriğindeki patentli Osmolone® ile bitleri mekanik olarak boğuyor ve kurutuyor. Böylece bitler ve sirkeler tek yıkamada tamamen ölüyor. Yeniden bulaşmayı engellemek için Bit Kovucu Spreyi ile 12 saat etki gösteriyor. Paranit ürünlerinin etkisi klinik olarak kanıtlanmıştır.

Perrigo Hakkında

1887 yılında kurulan dünyanın önde gelen kişisel bakım ve sağlık ürünleri şirketi Perrigo, Türkiye’de 2009 yılından beri faaliyetlerini sürdürüyor. Dermokozmetik, kilo kontrolü, bit tedavisi, el ve ayak sağlığı, deodorant, depilasyon, gebelik testi, tansiyon ölçüm cihazları kategorilerinde faaliyet gösteren Perrigo Türkiye’nin bünyesinde Sebamed, Bio-Oil, Paranit, Predictor, XL-S, Vectavir, Gvyna, Deotak ve Omron gibi çoğu kategorisinde lider markalar bulunuyor.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir