kadinlarguzeldir.com

Reiki ile İlkyardım

Acil durumlarda oluşan strese karşı beden tepkisi, adrenalin hormonunun salgılanma hızını arttırmaktır. Adrenalin salgısı insanı uyanık ve tepki vermeye hazır tutmak için kan ile birlikte hücrelere hücum eder.

Bu durumda olan bir insana Reiki uygulamak enerji dengesini yerine getirecektir. Bir elinizi mide çakrasına (solar plexus), diğer elinizi de sırtta onun karşısına gelecek şekilde koyabilirsiniz. Bu pozisyonla şok halini hafifletirsiniz.

 

Daha sonra bir elinizi başın arkasına (medulla oblangata), diğer elinizi alın çakrası üzerine koymanız, şoka giren insanı rahatlatacaktır.

İlk yardım anında kaza geçiren kişinin hasar görmüş olan bölgesine elinizi koyamıyorsanız, sadece ellerini tutmanız ve Reiki kanalınızın açık olması bile yarar sağlayacaktır. Bir kaza anında önce doktoru çağırın ve onu beklerken uygulamalar yaparak kazazedeyi rahatlatın.

Eğer kazazedenin bilinci yerinde değilse, olası bir boyun ya da omurga zedelenmesi ihtimalini göz önüne alarak hastayı yerinden oynatmayın.

Kaza geçiren insan, muhtemelen şokta olacağından ellerinizi mide çakrasına veya böbreklerin üzerine koyarak bekleyin.

Böcek sokmalarında, ellerinizi doğrudan yaranın üzerine koyarak otuz dakika süreyle Reiki uygulayın. Bu işlemi hemen yapmanız, böcek sokmalarında süratle sonuç almanızı sağlayacaktır.

Yaralanmalarda yaranın tam üstünden Reiki verin. Ellerinizi koyamadığınız durumlarda, biraz yukarıdan uygulama yapın. Daha sonra sargıların üzerinden uygulamanıza devam edebilirsiniz.

Kalp krizi ile karşılaştığınızda önce doktor çağırın. Doktoru beklerken karın çakrası ve göbek deliği üzerinden Reiki verin. Ellerinizi asla kalp üzerine koymayın.

Yanıklarda ellerinizi yanığın biraz üstünde havada tutarak uygulama yapmalısınız. Süreniz ortalama otuz dakikadır. Böyle durumlarda önce acı artabilir, daha sonra hafifler.

Kırık kemiklerde ellerinizi koymadan önce mümkünse kırığın yeri doktor tarafından belirlenmiş olmalıdır. Daha sonra ellerinizi alçı ya da sargıların üzerinden yavaşça koyarak Reiki verin. Çünkü Reiki o kadar hızlı iyileştirir ki, kemikler uygun olmayan şekilde birleşebilir. Bu durumda da yeniden kırılması ve kaynaması gerekebilir. Reiki’yi alçıya alındıktan sonra, iyileşmeyi hızlandırmak için kullanın.

Burkulma ve incinmelerde ellerinizi hemen zedelenen yere koyarak otuz dakika Reiki verin ve olayın ciddiyetine göre birkaç defa bu uygulamayı tekrarlayın.

Gülüm OMAY reikide ilk yardım hakkında bilgiler

Okunma 5382 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Günlük Burç

 

Günlük falınızı Okuyun

"Doktor
Doktor Gönül Ateşsaçan
Sevil Yavuz

Haberler

İlginizi Çekebilir...

 • Bu Hastalık Diş Çekimini Engelliyor!
  Bu Hastalık Diş Çekimini Engelliyor! Dent Suadiye Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Protez ve İmplantoloji Uzmanı İlker Arslan,’ Sinir sistemini düzenleyici ilaç alan hastalar diş çekimi öncesinde kullandıkları ilaçları diş hekimine mutlaka bildirmelidir çünkü bu ilaçlar yapılan anestezik maddenin etkisini azaltabilir.’dedi. Diş çekimi,çocukluktan itibaren korkulu…
  Read 218 times Read more...
 • Ağrısız Doğum
  Ağrısız Doğum Artık bebek bekleyen anne adayları için korkmak, çekinmek ve 'Ben nasıl doğum yapacağım diye!' kara kara düşünmek sona erdi. Günümüzde bel bölgesine yapılan ince bir iğneyle, anne adayı doğuma aktif olarak katılabilir. Böylece doğum daha rahat ve kolayca gerçekleşir. Anne…
  Read 2169 times Read more...
 • MEZOTERAPİ
  MEZOTERAPİ Mezoterapi derinin orta tabakasına ilaç enjeksiyonu yöntemidir. Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları doğrudan problemli bölgeye 4-13 mm uzunluğundaki çok ince iğnelerle çok düşük dozlarda ve bölgeye özel tekniklerle uygulanan bir yöntemdir.
  Read 851 times Read more...
 • En Önemli Terbiye Kuralı
  En Önemli Terbiye Kuralı En Önemli On Terbiye Kuralı Terbiye söz konusu olduğunda, bunu tanımlamak ve öğret­mek size, ebeveyne kalmış bir şeydir. En önemlisi, çocuklar sizi kopya edecektir; bu nedenle paslanmış becerilerinizi temizlemek zamanı gelmiştir. Her çocuğunuzun sahip olmasını istediğiniz on davranış şeklinin listesini…
  Read 780 times
 • Zeytinyağlı Ispanak Bastı
   Zeytinyağlı Ispanak Bastı MalzemelerIspanak (1 kg)Pirinç (yarım su bardağı)Domates (1 adet)Soğan (2 adet orta boy)Havuç (1 adet)
  Read 2114 times Read more...