kadinlarguzeldir.com

Tavuk Dünyası %96’lık Müşteri Memnuniyetiyle Hızlı Büyümesine Devam Ediyor

Tavuk Dünyası, 2012 yılında ilkini İstanbul’da hizmete açtığı ve aynı yıl 12’ye ulaşan restoran sayısını; hızlı bir ivmeyle 5 yılda Türkiye’nin 31 ilinde 130 restorana çıkardı. Şirket aynı zamanda restoranlarında sunduğu ödüllü lezzetleri ve kaliteli hizmetleriyle de müşteri memnuniyeti seviyesini %96’ya taşıdı.

 

Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu: “Geride bıraktığımız 5 yıl içinde ciddi bir başarı öyküsüne imzasını atan şirketimiz, 2017 yılında da kesintisiz büyümesini sürdürüyor. 2017 yılı sonu için hedefimiz 144 restorana ve 300 milyon TL’yi aşan bir ciroya ulaşmak. Önümüzdeki 3 yıl içinde yapacağımız yatırımlarla da yurt içinde 200’den fazla restorana ve 600 milyon TL’nin üzerinde bir ciroya ulaşmayı hedefliyoruz.”

 

Özel tariflerle hazırlanmış tavuk ağırlıklı menülerini uygun fiyata, konforlu ve şık restoranlarında sunarak yeme – içme sektöründe kendine yepyeni bir kulvar açan Tavuk Dünyası, kesintisiz ve güçlü büyümesini sürdürüyor. İlk restoranını, %100 Türkiye’de geliştirilen bir konseptle İstanbul’da açan Tavuk Dünyası; geçen 5 yıl içinde gerçekleştirdiği büyümeyle Türkiye’nin 31 ilinde 130’dan fazla restoranıyla müşterilerine ödüllü lezzetler sunan bir zincir haline geldi.

Şirketin kuruluşundan bugüne uzanan yatırım ve çalışmalarının genel bir değerlendirmesini yapan Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu“Markamız sahip olduğu konseptle yeme-içme sektörüne yepyeni bir soluk getirirken; kendine de sektörde yeni bir kulvar açtı. Gizli reçetelerle hazırlanmış çok özel lezzetlerimizle müşterilerimizi konforlu ve keyifli bir restoran atmosferinde ağırlıyoruz. Üstelik bu keyifli deneyimi kendilerine ‘uygun bir fiyat’ ile yaşatıyoruz.

 

Gerek müşterilerimiz gerekse de restoran yatırımcılarımız tarafından ciddi bir ilgiyle karşılanan bu konsept; her yıl giderek artan ciddi büyümeleri de beraberinde getirdi. 2012-2015 yılları arasında kaydettiğimiz yüzde 532’lik büyüme ile Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Araştırması’nda 17. sırada yer aldık. 2016 yılı sonu itibarıyla gerçekleşen %51’lik büyümeyle ciromuzu 200 milyon TL seviyelerinin üzerine taşıdık. Önemli hedeflerle girdiğimiz 2017 yılında da büyümeye devam ediyoruz. Yılın başında 105 olan şube sayımızı, Ağustos sonu itibarıyla 130’a taşıdık. Yine aynı dönemde ciroda 210,5 milyon TL’ye ulaştık. Yılın son çeyreğinde yapacağımız yeni yatırımlarla hedefimiz yılı 144 şube ve 300 milyon TL’nin üzerinde bir ciro ile kapatmak.”

 

 

Gelecek 3 yıl için belirlenen hedeflerle ilgili de kısa bir değerlendirme yapan Volkan Mumcu; “Franchise yapımızı daha da büyüterek Türkiye’nin farklı bölgelerindeki yeni ve potansiyel yatırımcılara ulaşmak üzere çalışıyoruz. Her yıl en az 30 yeni restoran açarak önümüzdeki 3 yıl içinde 200’den fazla restorana ve 600 milyon TL’nin üzerinde bir ciroya ulaşmayı hedefliyoruz.”

 

Tavuk Dünyası’ndan %96’lık müşteri memnuniyeti seviyesi

 

Volkan Mumcu, büyümeyi kesintisiz kılabilmenin; müşteri memnuniyetinin sürekliliğinin sağlanmasından geçtiğini sözlerine ekleyerek şu açıklamaları yaptı:

“Gerek yeni lezzetlerimiz ile menülerimizin oluşturulmasında, gerekse de yeni hedeflerimizin belirlenmesinde müşterilerimiz, bizim için ‘uzmanlıklarına güvendiğimiz en değerli iş ortağımız’ konumunda. Bu yaklaşımla bu yıl Ipsos ile birlikte yaptığımız bir tüketici araştırmasıyla yine tüketicilerimizin nabzını tuttuk.”

Araştırmadan çıkan sonuçların kendileri için hem bir motivasyon kaynağı hem de yeni hedeflerin belirlenmesinde önemli bir rehber olduğuna da dikkat çeken Volkan Mumcu; “Araştırmamızla elde ettiğimiz veriler sonucunda gururla ifade etmek isterim ki; müşteri memnuniyeti seviyemiz %96 oranına ulaşmış durumda. Bu vesileyle en önemli değerimiz olan müşterilerimizle aramızda bu derece kuvvetli bir bağ oluşturmamızı sağlayan lezzetlerimizin yaratıcılarına, tüm restoran çalışanlarımıza, yatırımcılarımıza ve Tavuk Dünyası ailesine teşekkür etmek istiyorum.

İlk deneme sonrasında yeniden tercih edilme tarafında yakaladığımız sonuç ise, sunduğumuz lezzet ile hizmetlerin, müşteri sayımızı arttırmamızda ne kadar etkili olduğunun bir göstergesi diye düşünüyoruz. Markamız adına bizi gururlandıran bir diğer önemli sonuç ise; toplam bilinirliğimizi son 1 yıl içinde çok ciddi bir ölçüde artırmış olmamız. Tüm bu sonuçlar gösteriyor ki; hem lezzetlerimizi ve hizmet kalitemizi artırmak hem de markamız adına yaptığımız aralıksız yatırımların geri dönüşünü hızlı bir şekilde alıyoruz.”

‘Akılalmaz Lezzetleri’ bir arada sunan yeni menü

Volkan Mumcu açıklamalarının sonunda yenilenen menülerine ilişkin de kısa bir bilgi verdi.

Tavuk Dünyası olarak, menülerini dünyanın farklı mutfaklarından aldıkları ilham ile kendi AR-GE mutfaklarında, baş şeflerinin liderliğinde, özgün marinasyon yöntemi ve dünya lezzetlerini taşıyan gizli reçetelerle hazırladıklarını söyleyen Volkan Mumcu; “Belli dönemlerde menülerimizde ve lezzetlerimizde geliştirme ve değişiklikler yaparak; yenilikçi yaklaşım ve vizyonumuzu lezzetlerimizde de sürdürüyoruz. Bu menülerimizi oluştururken tabii ki müşterilerimizden gelen talep ve yorumlar bizim için büyük bir önem taşıyor. Bu sene de menülerimizi farklı değerlendirmelerle yeniledik. Eylül ayının ilk yarısından itibaren müşterilerimizi restoranlarımızda yenilenmiş menülerimizle ağırlamaya başladık. Her yıl olduğu gibi yenilenen menümüzde bu yıl da öne çıkan bazı ürünlerimiz var. Bunlar sırasıyla ‘Kekiklim’, ‘Şefin Tavası’, Közlüce ve Biberiyem.

 

Kekiklim’ ve ‘Şefin Tavası’ geçtiğimiz yıl Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’nden 3 yıldız alan ürünlerimizdi. Bu iki lezzetimiz bu yıl da yine, Belçika’nın Brüksel kentinde düzenlenen Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü (The International Taste & Quality Institute – iTQi) uluslararası tadım oturumunda, dünyanın en nitelikli jüri üyeleri tarafından test edilerek, sıra dışı değerlendirmesi ve yüzde 90’ın üzerinde oy ile “Üstün Lezzet Ödülü” aldı. Bu yıl değerlendirmelere ilk kez katılan ‘Közlüce’ de tıpkı Kekiklim ve Şefin Tavası gibi ‘3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ almaya hak kazandı.

 

Avrupa'nın tanımış 125 tadım uzmanının görev yaptığı ve sadece tek bir lokmanın tadıldığı uluslararası tadım oturumunda, bu yıl 1.783 ürün test edilirken; 5 kategoride verilen puanların toplam ortalaması alındı. İlk izlenim, görünüm, koku, doku ve lezzet başlıklarında değerlendirilen ürünlerden “Şefin Tavası” toplamda yüzde 90,0, “Kekiklim”, Közlüce 90,1 ise toplamda yüzde 90,1 puan alarak “3 Altın Yıldız’lı Üstün Lezzet Ödülü”ne layık görüldü.

 

Biberiyem ise yaptığımız tüketici lezzet testlerinde göstermiş olduğu başarılı performansla ilk kez bu ayın başında menülerimizde yer almaya başladı. Restoranlarımızdan aldığımız geri dönüşler gösteriyor ki; Biberiyem de tüm deneyenler tarafından beğenilen bir ürün olmayı başardı” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Tavuk Dünyası Hakkında

 

2011 yılında kurulan Tavuk Dünyası, bugün 100’ün üzerinde restoranı ile tavuk ağırlıklı menülerini tüketicilerle buluşturuyor. Kurulduğu günden bu yana, tüketicilere alışılmışın dışında bir konsept sunan Tavuk Dünyası, Türkiye’de yeme – içme sektöründe kendisine yepyeni bir kulvar oluşturdu. Kendine özgü sosları ve uygun fiyatlı menüleri ile Tavuk Dünyası farklı damak tatları ve bütçelere sahip geniş topluluklara hitap ediyor.

Şekerpınar’da yer alan ortak üretim merkezi, yüksek hijyen standartları, denetim sistemi, başarılı dağıtım ağ ve karlı franchising modeli ile Türkiye’de yeme-içme sektörünün öncü firmalarından biri haline gelen Tavuk Dünyası, başarısını uluslararası boyuta taşımak amacıyla oluşturduğu “Gagawa” markasıyla bir çok ülkede faaliyet göstermektedir.

2015 yılında Türkiye’nin önde gelen özel sermaye fonlarından Mediterra Capital ile ortaklığa giden Tavuk Dünyası, Mediterra Capital’in finansal ve stratejik desteğiyle daha da hızlı büyümeyi ve kurumsallaşma çalışmalarını dünya standartlarına taşımayı hedefliyor. Detaylı bilgi için www.tavukdunyasi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Okunma 101 defa
loading...

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

loading...
"Doktor
Doktor Gönül Ateşsaçan
Sevil Yavuz

Haberler

 • Sizi Yoğun Bir İş Gününden Uzaklaştıracak Öğle Molası Sofıe’de
  Sizi Yoğun Bir İş Gününden Uzaklaştıracak Öğle Molası Sofıe’de Nişantaşı’nın sıradışı oteli Sofa Hotel’in huzurlu atmosferiyle dikkat çeken restoranı SOFIE özellikle şehrin temposundan biraz uzaklaşıp dinginliği keşfetmek isteyen tüm konuklarına keyifli bir öğle yemeği deneyimi yaşatıyor. Hizmet vermeye başladığı…
  Read 77 times Read more...
 • Salep Sezonu Açıldı
  Salep Sezonu Açıldı Mado’nun Kahramanmaraş'ta özel olarak yetiştirdiği salep orkidelerinden elde edilen salep, dünyanın dört bir yanındaki Mado Cafe'lerde şeker ilavesiz incirli, çocuk salebi, balkabaklı çeşitleriyle tüketicilere sunuluyor. Piyasadaki yaygın uygulamanın aksine geleneksel…
  Read 93 times Read more...
 • Ebru Baybara Demir "Türkiye’nin yerel tohum bankasını kuracak"
  Ebru Baybara Demir "Türkiye’nin yerel tohum bankasını kuracak" Mardinli Şef Ebru Baybara Demir, tarımsal üretimin kilit noktalarını İstanbul’da düzenlenen Gastro Entertainment festivalinde anlattı. “Bizim işimiz mutfakta değil toprakta başlıyor” diyen ünlü Şef, topraktan tabağa giden yolda çiftçi ile…
  Read 115 times Read more...
 • Trafik Kazaları Eğitim İle Azalır
  Trafik Kazaları Eğitim İle Azalır Her bayram tatilinin sonunda, meydana gelen trafik kazalarında kaybedilen canlar konuşuluyor. Alınan tedbirlerin, yapılan uyarıların ve uygulanan trafik cezalarının kazaları azaltma konusunda yeterli olamadığını ifade eden Avukat Cevat Kazma, ileri…
  Read 154 times Read more...
 • Seki Restaurant, Şarap Menüsü İle Dördüncü Kez “Mükemmellik Ödülü'nü Aldı
  Seki Restaurant, Şarap Menüsü İle Dördüncü Kez “Mükemmellik Ödülü'nü Aldı Dünyanın en güzel ve en romantik otellerinden biri olan Mytha Hotel Anthology bünyesindeki argos in Cappadocia’nın çok ödüllü restaurantı Seki, şarap menüsü ile dördüncü kez “Mükemmellik Ödülü”nün sahibi oldu. Kapadokya’nın…
  Read 110 times Read more...
 • Mevsimlik Lezzetler Stations Brunch’ta
  Mevsimlik Lezzetler Stations Brunch’ta Şehrin en zengin ve özgün brunch’ı olarak anılan Fairmont Quasar İstanbul’un “Stations Brunch”ı, yenilikler ve mevsiminde lezzetlerle yeniden konuklarıyla buluşuyor. Üstelik yılsonuna kadar dört kişide bir kişi, otelin misafiri oluyor!…
  Read 129 times Read more...
 • ​Sonbahara Lezzet Katan Atıştırmalıklar Monochrome’da
  ​Sonbahara Lezzet Katan Atıştırmalıklar Monochrome’da bomontiada’nın en sevilen duraklarından Monochrome, serin sonbahar günlerinde, ağız tatlandıran atıştırmalıkları misafirleriyle buluşturuyor. Monochrome’un iddialı öğleden sonra atıştırmalık alternatifleri arasında taze pişmiş tuzlu waffle, Monochrome burgerve Yeşil Yeşil Yeşil Salata …
  Read 112 times Read more...
 • Ivana Sert'ten Mücevher Koleksiyonu
  Ivana Sert'ten Mücevher Koleksiyonu IVANA SERT’İN AMAZON KADINLARINDAN ESİNLENDİĞİ MÜCEVHER KOLEKSİYONU KASIM AYINDA SEVENLERİYLE BULUŞACAK. Kadınların içindeki güç ve sevgiden ilham alan La Princesa Jewelry, Ivana Sert ile birlikte hazırladığı koleksiyonunu Kasım ayında lanse…
  Read 100 times Read more...
 • Tavuk Dünyası %96’lık Müşteri Memnuniyetiyle Hızlı Büyümesine Devam Ediyor
  Tavuk Dünyası %96’lık Müşteri Memnuniyetiyle Hızlı Büyümesine Devam Ediyor Tavuk Dünyası, 2012 yılında ilkini İstanbul’da hizmete açtığı ve aynı yıl 12’ye ulaşan restoran sayısını; hızlı bir ivmeyle 5 yılda Türkiye’nin 31 ilinde 130 restorana çıkardı. Şirket aynı zamanda restoranlarında…
  Read 101 times Read more...
 • Sanal Kumarda Hızlı Sonuç Bağımlı Yapıyor
  Sanal Kumarda Hızlı Sonuç Bağımlı Yapıyor İnternet üzerinden oynanan sanal bahis ve kumar, kişinin sonuca çabucak ulaşması nedeniyle bağımlılık yapıyor. % 3 oranında görülen kumar bağımlılığı 40-50 yaş arasında erkeklerde daha yaygın. Bir maddenin ya da…
  Read 101 times Read more...
 • Çikolata ustası Nestlé’den ekstra sütlü ve yumuşak kıvamıyla yeni Chokella
  Çikolata ustası Nestlé’den ekstra sütlü ve yumuşak kıvamıyla yeni Chokella Türkiye’nin ilk kakaolu fındık kreması Nestlé Chokella baştan aşağı yenilendi. Chokella’nın yeni formülü kakaonun en kalitelisini, Karadeniz’in lezzetli fındıklarını ve bol miktarda sütü bir araya getirerek, daha yumuşak bir kıvam…
  Read 128 times Read more...
 • Cüneyt Asan Gastronomist 2017’deki şovuyla yoğun ilgi gördü!
  Cüneyt Asan Gastronomist 2017’deki şovuyla yoğun ilgi gördü! Dünyanın farklı renklerini yansıtan geleneksel mutfakları İstanbul’da buluşturan Gastronomist 2017, 21 Eylül Perşembe günü başladı. “Etin profesörü” olarak bilinen Cüneyt Asan, yaptığı et pişirme show’u ile etkinliğin ilgi odağı oldu.…
  loading...

  Read 94 times Read more...
 • Günaydın Yenilenen Logosu İle Et Severleri Ağırlamaya Devam Ediyor!
  Günaydın Yenilenen Logosu İle Et Severleri Ağırlamaya Devam Ediyor! Türkiye’nin et konusundaki en iddialı restoranı Günaydın, yenilenen logosunu misafirlerinin beğenisine sunuyor. Günaydın’ ın yeni kimliği; markanın gelişime açık, yenilikçi ve dinamik yapısını yansıtıyor. Türkiye’de 40’ı aşkın restoranıyla etin güvenilir…
  Read 122 times Read more...
 • Yeşilay'dan Vatandaşlara Bağış Kampanyalı Çağrı
  Yeşilay'dan Vatandaşlara Bağış Kampanyalı Çağrı Son yıllarda sokaklarda oldukça sık rastlanan uyuşturucu bağımlıları toplumu derin bir üzüntüye iterken, bu alanda 97 yıldır mücadele eden Yeşilay, “Bi’ liran var mı” isimli bir bağış kampanyası başlattı. Para…
  Read 78 times Read more...
 • Kahvaltıda Caz Keyfi Eataly’de
  Kahvaltıda Caz Keyfi Eataly’de Damak tadından ödün vermeyenlerin buluşma noktası Eataly, bir Pazar klasiği olan Pazar kahvaltılarında lezzet ve eğlenceyi bir araya getiriyor. Ekim ayı itibariyle her pazar 11:00 – 13:00 saatleri arasında Bar…
  Read 111 times Read more...
 • 37'nci Ülke Yeşilayı Amerika'da Kuruluyor
  37'nci Ülke Yeşilayı Amerika'da Kuruluyor Bağımlılıkla mücadelede yürüttüğü faaliyetler ile uluslararası alanda da söz sahibi olan Uluslararası Yeşilay Federasyonu (UYEF), 37’nci Ülke Yeşilayı’nı Amerika’da açmak için kuruluş protokolü imzaladı. T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın katıldığı…
  Read 111 times Read more...
 • Yazın Kaçırılmaması Gereken 18 Film
  Yazın Kaçırılmaması Gereken 18 Film Bu yaz sinema salonları dolup taşacak. İşte Sinemia’dan yaza özel vizyon takvimi... Bu yaz tam 81 film gösterime girecek. Sinemaseverler neredeyse her gün salonlara koşacak. Sinemia, bunlar arasından asla kaçırılmaması…
  Read 554 times Read more...
 • Pizzanın Sırrı Malzemeleri ve Pişirme Yönteminde Saklı
  Pizzanın Sırrı Malzemeleri ve Pişirme Yönteminde Saklı Ünü tüm dünyaya yayılan eşsiz İtalyan lezzeti pizzanın, geleneksel yöntemlere uygun bir şekilde hazırlanması için birtakım püf noktalar bulunuyor. Muhteşem bir İtalyan pizzasının sırrı, pişirme yöntemi, hamuru, kullanılan ürünler ve…
  Read 81 times Read more...
 • Uçak Yolculuğunun 4 Önemli Riski
  Uçak Yolculuğunun 4 Önemli Riski İş, tatil ya da farklı nedenlerle yapılacak seyahatler için mesafeleri kısaltan en hızlı yol uçak yolculukları. Ülkemizde de özellikle son yıllarda ekonomik anlamda sunulan cazip fırsatlar sayesinde hem uzun hem…
  Read 103 times Read more...
 • İstanbul Kahve Festivali’ne Rioba Kahveleri ve Gastronometro Tatları Damgasını Vurdu
  İstanbul Kahve Festivali’ne Rioba Kahveleri ve Gastronometro Tatları Damgasını Vurdu Metro Toptancı Market’in özel markası Rioba benzersiz kahve çeşitlerini soğuk ve sıcak demleme metotları ile İstanbul Kahve Festivali ziyaretçileriyle buluştururken, Gastronometro şeflerinin hünerli ellerinden çıkan özel lezzetler de ziyaretçilere farklı…
  Read 129 times Read more...
 • Boğaziçi Üniversitesi, Prenses Dr. Nisreen El-Hashemite’i Konuk Ediyor
  Boğaziçi Üniversitesi, Prenses Dr. Nisreen El-Hashemite’i Konuk Ediyor 2013 yılından bu yana, her dönem dünyanın önemli akademisyenlerini Boğaziçi Lectures kapsamında konuşmacı olarak ağırlayan Boğaziçi Üniversitesi; bilim, sanat, edebiyat ve insani ilişkiler alanlarında gerçekleştirdiği çalışmalar ile birçok ödül alan…
  Read 109 times Read more...